В коммунальном Департаменте харьковчанам советуют скорее определяться с формой собственности их многоквартирных домов

14.01.2016 17:09   -
Автор:

Всього півроку залишилось у харків'ян аби обрати форму власності їх багатоквартирних будинків. Згідно закону України, що набув чинності минулого року це може бути ОСББ — об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ж керівництво може здійснюватись за допомогою найнятої компанії. Поки що, розповідають у Департаменті житлового господарства, харків'яни обирати не квапляться.

Олександр Бєляцький начальник відділу з контролю за діяльністю житлових кооперативів та ОСББ Департаменту житлового господарства Харківської міськради

Инициативы очень мало. То есть, люди, скорее всего, не хотят что-то менять в своих домах. Но до первого июля две тысячи шестнадцатого года время пролетит быстро и им, как бы, этот вопрос надо решить. Если жители, владельцы жилых помещений не определятся, кто будет управляющим в их доме, Харьковский городской совет по закону будет определять управляющих в многоквартирных домах.

Олександр Бєляцький зауважує, міськрада зможе тільки обрати найману керуючу компанію для мешканців будинків, створити ж ОСББ замість них мерія не не має права. Між тим, об'єднання співвласників, розповідають у комунальному Департаменті, є найбільш оптимальною формою управління будинком, адже мешканцям таких будинків фінансово допомогає і місто і держава. На цей рік, зокрема, мерія виділила кошти на ремонт внутрішньоквартальних доріг, що знаходяться біля будинків із такою формою власності.

Олександр Бєляцький начальник відділу з контролю за діяльністю житлових кооперативів та ОСББ Департаменту житлового господарства Харківської міськради

Приоритетом у нас были кровли и инженерные сети: трубопроводы горячей воды, холодной. Мы очень много с две тысячи седьмого года сделали. Сделали, наверное, около девяноста процентов кровель, инженерных сетей и так далее. Приоритет на сегодняшний день — это дороги. На дороги у нас выделено полтора миллиона гривен, но и по итогам полугодия, и по итогам девяти месяцев, и позже даже мы можем попросить дополнительное финансирование на эти цели.

Допомогу об'єднанням співвласників багатоквартирних будинкіі, у профільному відомстві обіцяють і у встановленні спортивних майданчиків, і в інших проблемних питаннях. Стосується це і тих ОСББ, які будуть створені у найближчі місяці.