В Харківському “Хоспісі” побралися люди похилого віку (відео)

20.09.2023 19:47   -

Це відділення Хоспіс 17-ї міської лікарні, протягом літа тут провели ремонт, щоб перебування пацієнтів взимку тут стало ще комфортнішим. Оновили і палати, і душові кабіни. Відділення розраховане на 80 ліжок, але завдяки відремонтованим приміщенням, тепер місць тут 115, акцентує Світлана Горбунова-Рубан. Тож прийдешню зиму провести тут, в теплі і комфорті, та під наглядом спеціалістів зможе більше людей, ніж цьогоріч. Загалом соціальні служби міста опікуються майже шістью тисячами одиноких людей. З них майже півтори тисячі не виходять з дому.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я І СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
А з цих полутора тисячлюдей, ну, я хочу сказати, десь 700-800, які просто поиковані до ліжка. Але не всі хочуть переїджати до медичних закладів, якісь такі старі спогади може є про те, що там не зовсім гарно, і не зовсім хочеться там бути. Але я хочу сказати, що ми перевезли до хоспісного відділення 47 людей, 44 з них залишилися, коли почалася весна, коли почався теплий період. Ми їм пропонували повернутися додому, але вони сказали, що не хочуть, тому що вдома такого догляду, такої допомоги вони не отримають.

Для цих людей, які потребують постійного опікування та медичного догляду, тут створені всі умови. Кімнати для гігієни зручні у користуванні, навіть для людей у візках. В палатах світло і гарно. Новий інтер’єр, кажуть постояльці, сприяє гарному настрою.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я І СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Тут працює і автономне опалення, тут є і генератори, тут є все, для того , щоб забезпечити у зимовий період. Не дай Боже будуть блекаути, ще якісь негаразди, пов’язані з теплом, світлом, водою, то у лікарняних закладах у нас є все, щоб втриматись у цей час найкращим образом.

Людям з обмеженими можливостями в побуті допомагають соціальні працівники. Виконують свої обов’язки вони і зараз, в скрутний воєнний період, коли їх підопічні знаходяться в таких тимчасових закладах перебування.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

АНТОНІНА КУЖЕЛОВИЧ СОЦІАЛЬНИЙ ПРАЦІВНИК ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СЛОБІДСЬКОГО РАЙОНУ
Каждый социальный работник у нас имеет 15-20 человек, которые нас ждут. С большим удовольствием идём им на встречу, помогаем, дружим с ними и любим их. Так что мы очень благодарим городу за нашу поддержку в трудные минуты. Если есть какие то проблемы у каждого человека, мы обращаемся к директору, к Горбуновой-Рубан, никто не отказывает нам в помощи. Люди всегда остаются довольные нашей работой.

Сьогодні, розповідає Антоніна, у мешканців госпісу невеличке, але свято. Її підопічна Лідія, яка минулого року за станом здоров’я на особливий період була госпіталізована у відділення Хоспіс 17-ї лікарні, вийшла заміж за чоловіка, який теж наразі перебуває в цьому ж госпісі. Молодята кажуть, дякують долі, що звела їх на життєвому шляху і подарувала щастя покохати один одного.

Життя триває. І всі негаразди тм’яніють перед коханням. Війна, життєва трагедія, хвороба не зламали цих людей – загартували, А кохання подарувало віру і надію на тихе щасливе майбутнє.

ОСТАННІ НОВИНИ