В харьковском перинатальном центре внедрили новую методику лечения новорожденных

21.06.2012 18:11   -
Автор:

Малюкам, які народилися раніше свого часу, складно зробити свій перший вдих. Тоді у допомогу їм роблять штучну вентиляцію — вводять трубку в легені. Так було багато років, поки харківські лікарі не впровадили нову методику порятунку недошених. Тепер навіть самі дивуються, метод наче був на поверхні, але використовувати його почали лише зараз. Він не потребує дорогої апаратури або спеціальних лікарських навиків.

Надія Федоренко ,завідувач відділення новонароджених:

-Благодаря маске, которая накладывается ребенку на нос и на рот плотно прижимается мы создаем давление в путях 20 сантиметров на 20 секунд мы делаем ребенку первых вдох. <лагодаря этой методике дети у нас находятся на самостоятельном дыхании.

Цей метод допоможе дітям уникнути стресу та болю, а батькам заощадити чималі гроші, кажуть медики. Раніше при звичайній інтубації доводилося використовувати дорогі препарати. Один із таких флаконів коштує шістсот американських доларів.  Зараз же медикаментів потрібно на двадцять відсотків менше. До того ж немовля не так довго знаходиться у реанімації.

Ігор Солошенко ,завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених:

-Длительность лечения таких детей в условиях интеснивной терапии и отделения выхаживая сокращается за счет того что дети меньше болеют инфекционными осложнениями у них в меньшей степени возникает осложнения связанных с вентиляцией – это бронхолегочная диспазия, пневмония, осложнения связанные с кислородной терапией это ретинопатия, которая в дальнейшем требует коагуляции.

Поки так звана методика продовженого вдиху впроваджена у харківському перинатальному центрі — одна із перших в Україні, та вже допомогла п’ятдесяти малюкам, які народилися недоношеними. Згодом харківські лікарі сподіваються, що такий легкий та безболісний спосіб виходжування немовлят впровадять і у інших пологових будинках.