В харьковской подземке переоборудовали уже половину валидаторов

03.10.2012 17:41   -
Автор:

Пластмасові жетони вилучають з обігу. На станції Історичний музей переоснащують турнікет. Турнікети вже переобладнали на станціях Холодна гора, Південний вокзал, Пролетарська, Університет і на деяких інших. Економічний ефект від таких змін  значний, кажуть в адміністрації метрополітену. І оперують цифрами. Обслуговування жетонного господарства щороку потребувало двадцять п"ять мільйонів гривень. Нова ж система дозволить заощадити кошти приблизно в п"ять разів.

Федір Поляков головний економіст КП "Харківський метрополітен"

-Они работают надежно, не требуют дополнительных затрат в обслуживании. Чистое обслуживание потом будет в год порядка ну, может быть 3-4 млн.грн.

Харків'яни вже майже як півроку їздять по паперовим квиткам. Люди більш старшого покоління звикли до жетонів і неохоче з ними розлучаються, а от молодь знаходить в цьому позитивну сторону. Кажуть, тим хто щодня спускається під землю, зруніше користуватись безконтактною карткою.

Яна викладач англійської мови

-Удобно. Потому что пополнил и можно ездить сколько угодно.

Аліна бухгалтер

-Ну удобней чем жетоны. Ну тем, что практически жетоны не нужно носить в карманах, карточку положил и всё. 

В метрополітені підрахували, що вже зараз безконтактними картками користуються 80% пасажирів. Щодня продається близько 1000 карт. Пункти обслуговування безконтактних карток знаходяться на станції метро Історичний музей і Метробудівників ім. Ващенка і працюють з восьмої ранку до восьмої вечора.

Ігор Бескровний, Ярослав Кононенко Харьковские Известия