В Харьковской области стартовал осенний призыв. Первая команда срочников уже отправлена

08.10.2019 13:33   -
Автор:
З першого жовтня в Україні розпочався осінній призов, триватиме він до 31 грудня. До служби залучать близько п"ятнадцяти з половиної тисяч призовників, тисячу триста з яких із Харківського регіону. В обласному комісаріаті вже відправляють першу команду військовослужбовців. Новобранці розповідають – в армію ідуть добровільно, за власним бажанням.
 
Дмитро призовник 
 
Просто я понял, что вот повестка – надо пойти отслужить, потихоньку собрались и вот я здесь.
 
Оксана мати призовника 
 
Вот захотелось ему в армию сходить пусть сходит, посмотрит – Как думаете, каким он вернется? – Взрослым, совсем взрослым. Он и сейчас то уже не маленький, но вернется совсем взрослым.
 
Призовники з вищою освітою служитимуть 12 місяців, решта – 18 місяців. Молодики діляться – очікують від служби нових знань, а їхніх батьків, не дивлячись на настрій синів, не покидає хвилювання. 
 
Анатолій призовник 
 
Самодисциплине хочу научиться, хочу стать серьезнее.
 
Світлана мати призовника 
 
Переживаю, волнуюсь, чтобы у него все сложилось, чтобы было все нормально, чтобы отслужил и вернулся домой.
 
Новобранців відправлять до навчальних центрів, де вони протягом кількох місяців проходитимуть підготовку, а потім будуть відправлятися до підрозділів Збройних сил України. 
 
Юрій Калгушкін військовий комісар Харківського облвійськкомату
 
Близько 20% від загальної кількості призовників будуть проходити строкову військову службу територіально, тобто на території Харкова, Харківської області – це в першу чергу частини Національної гвардії і наш державний прикордонний загін. Військовослужбовці строкової військової служби до виконання завдань в зоні операції об'єднаних сил не залучаються і проходять виключно в місцях постійної дислокації.
 
Взагалі, наголошує комісар, молоді люди віком від 20 до 27 років після початку призову повинні в 10-денний термін прибути в районний військкомат, навіть якщо не отримали повістку. Виключення є, але небагато.   
 
Юрій Калгушкін військовий комісар Харківського облвійськкомату
 
Якщо призовник притягувався до кримінальної відповідальності призову – на строкову військову службу не підлягає, як і не підлягають громадяни інших держав. Не повинно бути татуювань на відкритих ділянках тіла, для тих призовників, які будуть комплектувати до команд частин Національної гвардії України та Державної прикордонної служби.
 
До того ж у середньому 10% призовників не придатні до строкової служби за станом здоров'я. Найпоширеніші протипоказання: хвороби опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, порушення зору та розлади психіки. При наявності таких захворювань молоді люди отримують безстрокову відстрочку від армії. Але за ухилення від служби для призовників продовжують діяти покарання як адміністративні так і кримінальні. Тільки у цьому році близько півтисячі хлопців отримали штрафи, а чотирьом вже винесено вирок – вони отримали обмеження волі на строк від одного до двох років з випробувальним терміном.