В Харькове вскоре откроется музей под землёй

02.12.2019 14:07   -
Автор:
Давид екскурсант
 
Захватывающе, исторически и очень интересно.
 
Дмитро екскурсант
 
Восхитительно, круто и сложно.
 
Юрій екскурсант
 
Очень занимательно.
 
Саме такі емоції виникли в хлопців, коли вони потрапили під землю. З недавніх часів харківські підземелля стали відкритими для відвідувачів. Тепер мешканці міста та його гості мають можливість дізнатись цікаві історичні факти про Харків. 
 
Підземні ходи колишнього гостинного двору мають довгу історію. Наприкінці 19-го століття у підземеллі зберігали вино та контрабанду, під час Другої світової війни це приміщення використовували як бомбосховище. Зараз харківські волонтери розчищають їх, знаходячи там безліч цікавих знахідок, та збільшують простір для приміщення під музей. 
 
Влад волонтер
 
Здесь есть находки и конца 19-го века, и ранние советские, и довоенного периода. Мы это дело перебираем и делаем экспозицию, которая впоследствии будет представлена посетителям. 
 
Ігор Денисенко член правління харківського фонду сприяння історико-культурним дослідженням "Діти підземелля"
 
Исследования мы ведём с 2005 года. Наша основная задача — расчистить этот объект, узнать нюансы его использования. Узнать, в каких местах его можно подкрепить. Сделать его более прочным и безопасным. У нас есть мечта — в хорошие сроки сделать здесь музей харьковских подземелий. Возможно, муниципальный музей. Очень надеемся на поддержку городского совета, который уже нам оказывает помощь. К примеру, сегодня у нас работают волонтёры, которые расчищают грунт и нам предоставляют автотранспорт.
 
Як повідомляє Ігор Денисенко, підземелля гостинного двору- не єдине у Харкові, та, наприклад, у порівнянні з підземним ходом на вулиці Квітки-Основ’яненко — не найстаріше, адже датується лише кінцем 19-го століття, але воно є найцікавішим у місті. Розчищення підземного грунту у підземних ходах — необхідність, бо це допомагає уникнути їх руйнування і, тим самим, забезпечує наземний міський простір. А рішення зробити тут музей, зазначив Ігор Денисенко, може стати дуже доречним, адже це гарний шанс значно підняти туристичну привабливість Харкова.