В Харькове уже выявили более 500 наркозависимых и “закладчиков”. Работа продолжается

11.12.2019 15:18   -
Автор:
Харків проти наркотиків – гасло відповідної міської програми, що все активніше продовжує працювати у Першій Столиці. І доказ тому – робота громадських організацій, які спільно із міськрадою проводять дієві заходи із протидії розповсюдженню наркотиків та виявлення дилерів. Одне із таких об'єднань активно моніторить різні райони Харкова, особливо ті, звідки надходить найбільша кількість скарг від місцевих жителів. І вже за півроку плідної роботи – є результати.  
 
Станіслав Жадан представник громадської організації  
 
Было проведено около 500 задержаний. И это только командой из 10 человек. В некоторых районах у нас уже есть результаты – там действительно в кавычках подзатихли. У нас у всех есть четкое понимание, что мы имеем работу взаимодействия с больными людьми. Только с теми людьми, которые свою болезнь к сожалению выбрали сами. И прежде чем сообщать в какие-то структуры, чем мы пользуемся в самом крайнем случае, мы понимаем точно, что у нас есть еще такой вопрос как реабилитация и ресоциализация человека, который попал в эту зависимость.
 
Більш того, громадські організації продовжують проводити і первинну профілактику у школах. Адже за статистикою, середній вік наркозалежних – від 12-ти років. Тож обізнаність школярів про небезпеку для життя від психотропних речовин – одне із головних завдань при проведенні  різноманітних заходів. Наразі це тематичні тренінги, семінари, пізнавальні уроки і флешмоби. Втім цей список планують розширити. Адже бажаючих долучитись до спільної роботи, запевняє віце-мер Світлана Горбунова-Рубан, стає все більше. Це і дає поштовх для розширення та розвитку міської програми.    
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення 
 
Люди дуже активізувалися. Люди, на наш погляд, зрозуміли наскільки це важка проблема, наскільки вона вхожа до сімей, до дітей, до підлітків. тому встати на захист наших дітей, підлітків і сімей в цілому – це наше завдання. І ми сьогодні говорили про те, що треба вже організовувати навчання тих, активних людей, які на засадах волонтерів готові вже сьогодні працювати в цих соціальних патрулях, працювати на затримання на те, щоб виявляти дітей підлітків і молодих людей, які постраждали від наркозалежності і робити все, щоб надати їм необхідну допомогу.
 
Окрім школярів, у планах міськради охопити і студентів, для них вже у наступному році проведуть масштабну тематичну конференцію. Також організують додаткові заходи щодо залучення підлітків до занять спортом, втому числі і до вуличних культур аби створити для них умови для ефективного розвитку через активний спосіб життя.