В Харькове установили мемориальную доску выдающемуся хирургу Александру Мещанинову

05.12.2019 14:20   -
Автор:
Праведник світу. Так його назвали за життя. У Харкові відкрили меморіальну дошку пам’яті видатного хірурга, доктора медичних наук, професора Олександра Мещанінова. Таке рішення було ухвалене Харківською міською радою на засіданні ісполкому. Пам’ятну відзнаку встановили на фасаді педіатричного відділення Дитячої клінічної лікарні номер 19. Саме у цій будівлі колись працював Олександр Мещанінов.
 
Леонід Леонідов голова комітету «Дробицький яр»
 
Видному хирургу, видному гуманисту. Видному общественному деятелю. Праведнику народов мира это Александр Иванович Мещанинов, вот, как раз, рядом с его доской и памятник ему установлен.
 
У період другої світової війни Олександр Мещанінов рятував євреїв та поранених військових – за це і отримав звання Праведника світу. Вже у післявоєнному Харкові лікарем, було проведено більше п’ятнадцяти тисяч найскладніших хірургічних операцій. Іменем хірурга була названа одна з вулиць Харкова, а також четверта лікарня невідкладної медичної допомоги. А у його рідному медзакладі і досі памятають про те, хто працював в цих стінах.
 
Олена Швечкова завідуюча центра первинної допомоги міської дитячої лікарні №19 
 
Ця людина лікувала солдатів, полоненних в ті часи важкі, в ті воєнні часи занадто важко було працювати в зв язку з тим ,що не хватало ліків, не хватало харчів і ми з повагою згадуємо нашого колегу. Відкриття меморіальної дошки — це зв'язок віків, це зв'язок часів і ми повинні вшановувати пам'ять нашого колеги.
 
Іван Летик проректор Харківського Національного медичного університету 
 
Світя другим, згораєш сам, саме ця людина все своє життя світила людям. Ми дуже пишаємося тим, що у нас працювала така яскрава людина, і на цій людині ми виховуємо наше підростаюче покоління доброти, покоління мужності.