В Харькове стартовала общегородская программа вакцинации домашних животных

21.03.2015 16:37   -
Автор:

16 березня в Харкові стартувала загальноміська програма безплатного щеплення домашніх улюбленців від сказу. Першими прищеплювали тварин Дзержинського району, інші — на черзі.

Вікторія Богатир начальник відділу Департаменту житлового господарства міськради

Весна – это такой период, когда животные начинают проявлять ну такую, большую активность. На улице, ведут себя более активно, они могут, ну как бы, что-то подобрать, что-то съесть. Чтобы не подвергать их опасности, то желательно в весенний период именно вакцинировать животных.

Та ветеринари радять робити щеплення навіть тим улюбленцям, які не виходять за межі помешкання. Адже разом із брудом на взутті люди можуть принести в дім небезпечний вірус.

Роман Биков ветеринарний лікар Дзержинського району

Ежегодно проводится вакцинация во всех районах города Харькова. Это плановая вакцинация против бешенства. Это вирусное заболевание, бешенство. Лечение не разработано. Болеют люди, очень, крайне опасное заболевание. Поэтому для предотвращения только профилактика с помощью вакцинации.

Ветеринари кажуть, кількість бажаючих прищепити своїх тварин – велика.

Роман Биков ветеринарний лікар Дзержинського району

Сознательных граждан каждый год становится все больше. Развешиваются объявления, оповещаются люди с помощью работников «Жилкомсервиса», «Благоустрия».

Віра Іванівна власниця собаки

Ну, это нужно. Мало ли, кого-то укусит или что, а может, она бешеная, я думаю, так. Да, каждый год мы приводим ее.

При вакцинації використовуються вітчизняні препарати, які, за словами ветеринарів, не поступаються якістю імпортним. Вони не мають протипоказань, а використовувати їх можна для тварин, що мають вік більше двох місяців. Вартість вакцини компенсується з бюджету, тож платити за щеплення харків’янам не доведеться. Заплатити треба лише за довідку, її вартість -2 гривні 98 копійок. Для порівняння, в приватних клініках таке щеплення обійдеться приблизно в 150 гривень.

Ірина Чугунова власниця собаки

Хотя у нас чудесный доктор. Но мы сюда, финансовое положение сейчас очень печальное у всех. Поэтому приехали сюда, очень приятно. Первый раз в жизни решили воспользоваться государственной службой прививок. Ну, очень приятно. Узнали от людей, сказали, что здесь делают, вот, наши предыдущие здесь укололись в том году, все было прекрасно. Надеемся, что и мы перенесем.

 Вакцинацію проводитимуть у всіх районах міста. Мешканців району попереджатимуть про це заздалегідь.

Вікторія Богатир начальник відділу Департаменту житлового господарства міськради

Именно за три-четыре дня будут размещаться объявления. Поэтому я обращаюсь к владельцам животных, пользуясь случаем. Пожалуйста, ображайте внимание на эти объявления, это очень важно.

Вікторія Богатир зазначає, вакцинація дає відчутні результати та позитивну динаміку. Протягом всього 2013 року в місті не було жодного випадку сказу, а в 2014 хворими виявились лише пацюк та два кажана. Цього року скажених тварин поки що теж не виявили. А задля того, щоб ситуація не змінилась на гірше, ветеринари та комунальники закликають господарів тварин попіклуватись про життя своїх улюбленців.

Графік вакцинації та місце її проведення можна подивитись на сайті Центру поводження з тваринами. За півтора місяці планується прищепити хатніх улюбленців, котів та собак, яких тримають в багатоповерхівках. А в травні проводитиметься вакцинація в приватному секторі.