В Харькове состоялась премьера спектакля «Пенита. Опера»

02.05.2019 13:39   -
Автор:
У будинку культури Національної поліції- аншлаг. Харків'яни прийшли побачити прем'єру вистави "Пеніта. Опера", у межах проекту "Довічно важливо". Це- історія чотирьох жінок, які приречені все життя провести за гратами. Драматург Тетяна Киценко розповідає: ідея вистави народилася ((5)) п'ять років тому під час візитів до Качанівської колонії, де вона спілкувалася із засудженими до довічного позбавлення волі.
 
Тетяна Киценко драматург
 
Ми апелюємо до почуттів і питаємо суспільство: подивіться, ці люди зросли тут. І давайте відповімо на питання: чому вони такі, як це з ними сталося. Тобто, чому саме так склалося їхнє життя, що вони скоїли злочин.
 
Відвідати виставу приїхала глядачі з Києва Любов Кушинська- перша "довічниця", помилувана президентом. Вона провела за гратами більше двадцяти років  і рік тому вийшла на волю. Жінка вважає: довічне ув'язнення необхідно скасувати, тому звернулася до народного депутата України Олександра Грановського.
 
Любов Кушинська помилувана президентом довічно ув'язнена
 
Якщо взяти так дві стіни, під одну поставити рецидивістів, а по другу стіну жінок з першою судимістю- то є повний абсурд. Її можно спокійно замінити на строк, перевести в колонію. Вони повинні звільнятися по умовно-достроковому звільненню.
 
Наразі в Україні довічне ув'язнення відбувають двадцять дві жінки. Народний депутат України Олександр Грановський розповідає: ця вистава є спробою привернути увагу парламентарів до проблеми "довічників", адже серед них є ті, хто не вчиняв злочини та покарані несправедливо. У Верховній Раді вже знаходиться відповідний законопроект.
 
Олександр Грановський народний депутат України
 
Очень часто их судьба уже не в наших руках. К моему большому сожалению на этот вопрос ответить юридически очень трудно. Действующая система законодательства фактически не позволяет ну или, как минимум, делает этот процесс крайне длительным. И он занимает годы, если даже не десятилетия. Я думаю, это самая важная и базовая проблема, с которой я намерен бороться и всячески таким людям помогать. Как вы знаете, мы уже один такой пример имеем, надеюсь их будет больше. И в работе сейчас несколько подобных случаев.
 
Виставу вже показали у Києві, Одесі та Дніпрі. Згодом, відбудеться другий показ у столиці. Разом з оперою, глядачі побачили концептуальну фотовиставку про життя та побут довічниць.