В Харькове разработали новую программу жилищного кредитования

11.03.2020 13:43   -
Автор:
У Харкові розробили нову програму іпотечного житлового кредитування. Її реалізація відбудеться вже у поточному місяці цього року. Наразі ж, в Україні тільки починають обговорювати можливості впровадження такої системи на території всієї держави. У Харкові ж на це передбачені кошти із міського бюджету.  
 
Михайло Фатєєв заступник Харківського міського голови — директор Департаменту економіки та комунального майна
 
Хотя на уровне государства пока обсуждаются формы, методы. 5 миллионов гривен предусмотрено в этом году на эту программу. И я думаю, что она будет работать, там более, что при такой программе расход средств бюджета на единицу построенной площади, значительно ниже, чем при прямом кредитовании из бюджета. Если эта программа заработает, конечно, мы планируем готовить предложения вам по дальнейшему развитию этой программы. В этом плане Харьков был и остается лидером в Украине — это общепризнано на государственном уровне.
 
В рамках програми харків'яни, які потребують поліпшення житлових умов і які отримали кредит в державних банках України, зможуть отримати з міського бюджету часткову компенсацію відсоткової ставки. Компенсація надається на термін у 5 років в розмірі 12% річних, але не більше облікової ставки Національного банку України. Розмір першого внеску залежить від категорії громадянина. 
 
Михайло Фатєєв заступник Харківського міського голови — директор Департаменту економіки та комунального майна
 
Гражданин заключает  договор со строителем, ему открывается счет в банке — он вносит 5% и на этот счет, на его счет сносится сумма необходимого кредита.
 
Громадянам, які бажають взяти участь у програмі іпотечного житлового кредитування, необхідно звертатися в Харківське регіональне управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Часткова компенсація з бюджету міста надається незалежно від віку людини, яка оформила  кредит.