В Харькове растёт количество квартирных краж и нападений на улице

13.11.2015 13:59   -
Автор:

Золоті прикраси, фотоапарат і чимала сума грошей. Усім цим квартирний злодій поживився у пенсіонерки, яка мешкає на Олексіївці. Але скористатися награбованим у нього так і не вийшло, 34 річного злодія зловили. Як розповів той пізніше – потрапити в квартиру жінки він зміг, зламавши секретку замку на вхідних дверях. Подібних випадків в місті фіксують не мало, констатують правоохоронці. При тому кожен випадок пограбування тягне на кругленьку сумму.

Ірина Дрозд в.о. прес-секретаря Дзержинського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області

Ну в неделю скажем так это 3-4 квартирные кражи. Злоумышленники выносят всё, что есть в квартире, всё, что они находят. Это и телевизоры дорогостоящие и стиральные машинки, и золото, деньги. Т.е. они все эти кражи квартирные крупные.

Аби вберігти свою домівку від непроханих гостей експерти радять стати більш пильними до безпеки свого майна. Встановлювати решітки на вікна, якщо квартира на нижніх поверхах та мати броньовані двері. Хоча і ті, кажуть, не завжди рятують від злодіїв.

В'ячеслав Корнієць в.о. заступника начальника Дзержинського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області

В данном решающем, определяющем моменте есть запирающее устройство, т.е. замки. Которых должно быть два и соответственно они должны быть качественными, т.е. я не говорю о китайских, турецких. Образно говоря, чтобы один из замков был сквозной, потому что кражи совершаются сейчас зачастую взлома секрета замка – он либо перебивается, либо прокручивается и соответственно вынимается и по сути квартира уже открыта.

Росте на Харківщині і кількість випадків грабіжів на вулицях. З початку року зафіксовано більше 34 000 епізодів. Це на 13 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Правоохоронці радять всім дотримуватися простих правил – не хизуватися на вулиці свої статками, коштовними стильниковими, гаманцями та іншим. В темний час не ходити по неосвітленим вулицям, особливо на підпитку та бути більш уважними.