В Харькове почтили память евреев, погибших во время Холокоста

07.05.2016 12:30   -
Автор:
Стіна плачу в Індустріальному районі Харкова. Вранці 5 травня тут було багатолюдно. І так щороку. Адже саме в цей день відзначають День Катастрофи та героїзму – свято, коли вшановують пам"ять загиблих під час Голокосту і згадують героїзм євреїв, які вижили після гетто.
 
Леонід Шевченко голова Харківської обласної спілки колишніх в'язнів гетто
 
Я жив у Золочеві, коли був в окупації, коли прийшли німці. Мама була єврейкою, її забрали і розстріляли, а мене бабушка ховала в підвалі 2 роки.
 
Збираються люди на цьому місці, бо саме тут у грудні 1941 року біло єврейське гетто, в"язнів якого німці знищили у Дробицькому яру. Всього тут загинуло більше 16 тисяч людей.
 
Леонід Шевченко голова Харківської обласної спілки колишніх в'язнів гетто
 
Сюди звозили євреїв навколо завода. І вони тут чекали своєї подальшої долі. Декому вдалось втекти і вижити. Зараз в нашій організації нараховується десь 300 чоловік. І з них 17, які були в гетто.
 
Ігор Сохленко харків'янин
 
Мою мать расстреляли немцы. только не здесь, а возле Барабашово. Но я все равно присоединяюсь ко всем. Погибшим, которые были, память должна быть. Поскольку это наше прошлое.
 
Вшанувують пам"ять загиблих в усьому світі. Тому до Стіни плачу прийшли й представники діаспор, які мешкають і Харкові. Серед них і Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський.
 
Януш Яблонський Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові 
 
Всегда надо почтить память всех людей – поляков, евреев, украинцев, представителей других стран мира. Это очень много народов принимали участие в этой войне. На сколько я помню, это 50 миллионов. Это было страшно. Надо это помнить. Надо почтить память всех погибших, чтобы больше это не повторилось.
 
В День Катастрофи та героїзму в синагогах багатьох країн провели особливу службу. Під час неї зазвичай запалюють 6 свічок, які символізують 6 мільйонів євреїв, які загинули під час Голокосту. Запалили їх і у Харкові.