В Харькове отметили праздник Покрова Пресвятой Богородицы

15.10.2012 22:08   -
Автор:

З самого ранку до Свято-Покровського собору йшли люди, щоб помолитися Пресвятій Богородиці, поставити свічку і попросити про захист. Тут відбулося богослужіння за участю владики Онуфрія, який привітав православних харків'ян із святом ПокрОви Пресвятої Богородиці.

Владика Онуфрій архієпископ Харківський і Богодухівський

-Я истинно поздравляю всех нас с этим торжеством, чтоб мы вмсете в единой провославной христианской семье, где мы можем радоваться, торжествовать, что у нас мир и счастье и в душе, и в обществе.

За переказом, свято ПокрОви Пресвятої Богородиці встановлено на честь дивної події, що сталася у Візантійскій імперії, під час осади Константинополю, 910 року. У церкві зібралися віруючі, які молились, сподіваючись тільки на небесну допомогу у боротьбі з ворогом. Коли з'явилась Божа Матір і розпростерла їм свій покров в знак того, що дає свій захист. Це і допомогло подолати варварів. З того часу люди вірять, що її невидимий покров оберігає від бід і невдач, а за молитвами Богородиці обов'язково приходить допомога.

Максим прихожанин

-Господь для всех открыт и Присвятая Богородица молится и просит у Бога здоровья и счастья.

Світлана прихожанка

-Щоб дітям нашим було здоров'я, всій Україні найкращих побажань і процвітання.

В цей день молилися ВСІ віруючі Харківщини. В тому, що це свято має особливе значення, впевнений депутат Харківської міськради Анатолій Денисенко, який як прихожанин відвідав храм, що в селищі Жихар, адже, говорить, свято ПокрОви відзначають не тільки як релігійне, а й як родинне.

Анатолій Денисенко депутат Харківської міськради

-Этот праздник это воплощение семейных ценностей, это прежде всего отношение к женщине, отношение к семье. Этот праздник конечно нужно провести в кругу семьи, отдавая как можно больше любви и заботы своим семьям.

Тож свято Покрови завжди було і є днем великого вияву любові, вдячності та прославлення заступництва Пресвятої Богородиці.

Анжела Сушко, Євген Карпенко, Харьковские Известия.