В Харькове открылось почетное консульство Турции

04.09.2014 18:36   -
Автор:

Харків та Туреччина. Новий рівень співпраці. В Першій столиці урочисто відкрили почесне консульство Турецької Республіки.

Ігор Терехов заступник Харківського міського голови

Это безусловно то доверие, которое Турецкая республика оказывает городу Харькову и городским властям. У нас так исторически сложились отношения с Турцией, что у нас есть два города партнера, два города-побратима — это прежде всего город Анкара, столица Турции, и город Газианта. Я уверен, что сегодняшнее событие даст еще более мощный импульс развитию наших взаимоотношений

Почесне консульство надаватиме правову допомогу громадянам Туреччини, які проживають у Східній Україні. До установи відноситиметься Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька та Харківська області.

Володимир Білий почесний консул Туреччини в Харкові

У нас много учится студентов, бизнесменов в Харькове, и проблему надо решать непосредственно на месте, чтобы они не тратили время на переезд с например, Донецкой или Крыма, в Киев — это очень длительный переезд, понимаете, поэтому мы сделали, чтобы люди не тратили время, все проблемы граждан Турции мы будем решать с согласованием с уважаемым послом непосредственно в Харькове.

Окрім цього тут функціонуватиме торговий дім. Бізнесменам з Туреччини допомагатимуть знаходити українських бізнес-партнерів. Адже Туреччина має намір розширювати економічну співпрацю з Харковом. Про це йшла мова на офіційній зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в мерії. Він зазначив, що Харків та Україна вцілому має великий потенціал. Перша столиця — кузня висококваліфікованих кадрів. І хоча це його перший візит до Харкова, зазначив посол, але не останній. Бо співпрацю будуть поглиблювати і надалі.

Йонет Джан Тезель Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні

Ми хочемо в рази збільшити обсяги товарообігу з Україною, ми хочемо підписати договір про створення зони вільної торгівлі, через останні події процес переговорів трохи призупинився, але ми його відновимо.

Ми підвищуємо статус Турції, але завдяки цій роботі і Харків стане більш відомий в Турецькій Республіці. Україна — не лише наш друг, а й наш стратегічний партнер, ми сердечно бажаємо, щоб вирішилися проблеми, які є наразі в Україні. Це також в наших інтересах. Нам потрібна сильна Україна, яка живе в мирі та цілісності.