В Харькове обсудили перспективы клинической онкологии

18.10.2019 14:01   -
Автор:
Харків в черговий раз зібрав кращих фахівців України та ближнього і дальнього зарубіжжя на великий медичний форум з питань актуальних і перспективних напрямків клінічної онкології. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення 
 
Те, що сьогодні зібрались у нас фахівці, це так повинно бути, тому що це місто, яке має великий досвід в лікуванні, діагностуванні та реабілітації людей, які пройшли лікування стосовно онкології. Нам є що показати, нам є що розповісти і навіть показати наше місто – це наш обов"язок, коли проходять такі великі зібрання, конференції, коли в нас велика кількість гостей. 
 
А гості в свою чергу зазначають, у захваті як від Першої столиці України, так і від досягнень своїх колег, тому готові до співпраці.    
 
Олександр Варенік завідувач відділення Мінського міського онкоцентру (Білорусь)
 
В Харькове я вообще впервые в жизни и Харьков, вот чувство такое неоднозначное, вроде другое государство, но люди настолько добрые, отзывчивые и приятные, как будто приехал домой. Очень интересно было познакомиться с харьковскими коллегами  и поделиться опытом работы, а также достижениями медицины белорусской. 
 
Натомість напрацювання саме харківських медиків і науковців сьогодні в центрі уваги, бо ними, як зазначають провідні українські фахівці, зроблено значний крок вперед в лікування онкологічних недугів. 
 
Василь Чехун директор Інституту експерементальної патології і радіобіології ім.Р.Кавецького НАН України (м.Київ)
 
Ми зібрались тут аби обмінятися досвідом, сучасними можливостями, передовими технологіями, які спрямовані на ранню діагностику з одного боку. А з іншого боку на сучасні технології підвищення ефективності лікування онкологічного хворого. Це перш за все підвищення якості життя онкологічних хворих. 
 
Тому мета у всіх одна – здолати грозний недуг, бо онкологічні захворювання на сьогодні залишаються однією з глобальних проблем, хвороба прогресує і дедалі ставить перед медиками нові питання.
 
Тетяна Поповська завідувачка відділу клінічної онкології і гематології ДУ "Інститут медичної радіології ім.С.Григор'єва НАМН України"
 
Во-первых, идёт рост онкологических заболеваний по всем странам в том числе и в Украине. Во-вторых, появляется очень много методик лечения, расширяется и хирургическое вмешательство при онкозаболеваниях и, самое главное, нарастает количество схем и протоколов лекарственной терапии.
 
Тож фахівці в пошуках як причин виникнення онкопаталогій, так і більш ефективних і мінімально травматичних методів лікування і, що ще важливо, ненадто дороговартісних. 
 
Микола Красносельський директор ДУ "Інститут медичної радіології ім.С.Григор'єва НАМН України"
 
Естественно, каждый человек заинтересован в том, чтобы получить адекватное, качественное лечение при этом минимум потратиться. Поэтому на сегодняшний день эта конференция является не заключительной, но каким-то образом суммирующим моментом, который позволяет принять определённые как бы правила игры по данному направлению. Мы имеем возможность сравнивать свои успехи и на сегодняшний день я чётко могу гарантировать, что мы сделали колоссальный шаг вперёд по сравнению с тем, что мы в своё время не имели. Самый основной приоритет – в технологических разработках. 
 
А ще фахівці зазначають, що для рішення онкологічних проблем, зокрема і щодо фінансування цієї сфери, необхідно в цьому напрямку об"єднати зусилля всіх: науковців, лікарів, політиків, бо саме така координація роботи, впевнені, в підсумку дасть потрібний результат.