В Харькове коммунальщики приступили к масштабной утилизации новогодних ёлок

21.01.2020 13:12   -
Автор:
Проспект Льва Ландау. Майданчик неподалік від аеропорту. Сюди харківські комунальники привозять на утилізацію ялинки, від яких активно почали позбавлятися містяни. Таких точок дроблення по Харкову всього чотири і цього цілком достатньо, зазначають фахівці. Щодня на такі майданчики привозять до 20-30 вантажівок використаних новорічних дерев.
 
Артем Семикопенко начальник служби логістики та диспетчеризації КП "КВПВ"
 
По подсчётам нашего предприятия и проанализировав накопление ёлок на придомовой территории их более 100 000 штук. У нас работает самосвальная техника по сбору ёлок, которая свозит это всё на специализированные площадки, на которых работают вот такие новые дробильные установки. 
 
Чудо-техніка за лічені секунди перетворює новорічне дерево на щепу. Аналогів таким подрібнюючим установкам, кажуть на комунальному підприємстві, у місті немає. Вони доволі мобільні, автономні та економічні. Продуктивність дуже велика – близько 10 кубічних метрів на годину. При цьому споживання палива складає близько 500 грамів на годину роботи. Для порівняння на установках, що використовувалися раніше витрата палива була у кілька разів більшою – від 6 до 8 літрів на годину. Комунальники розраховують, що усі ялинки з прибудинкових територій будуть вивезені та перероблені впродовж двох тижнів. 
 
Артем Семикопенко начальник служби логістики та диспетчеризації КП "КВПВ"
 
Эти все утилизированные ёлки переработанные мы готовы передать людям, нуждающимся в этом, совершенно бесплатно. Для этого просто нужно позвонить на предприятие и оставить свою заявку. Такая щепа может быть использована как для отопления так и для утепления для животных, а так в принципе куда человеку нужно. Но в основном – это твердотопливные котлы, для отопления жилого фонда.