В Харькове идет масштабная реконструкция площади Конституции

04.04.2012 16:48   -
Автор:

У місті повним ходом іде реконструкція площі Конституції. Першими оновили виходи з метро. Тепер вони не з червоного граніту, як були раніше. У новій кольоровій гамі буде і будівля Історичного музею. Його зроблять у тонах Бекетівських будинків, що оточують площу. До самої ж споруди музею прибудують скляний ярусний навіс. На його даху організують творчий куточок.

Сергій Чечельницький, головний архітектор Харкова

Вот эта часть входная — она продолжает работать на площадь. Здесь могут быть экспозиции выставок, живописи, графики, выпить чашечку кофе и т.д.
Т.е. суть- чтоб то всё работало на площадь Конституции.

І музей, і інші будівлі на площі — ввечері будуть підсвічуватися у синіх та жовтих тонах, каже архітекор. Продовженням історичної тематики  стане так звана "оборонна зона". На вже готових постаментах встановлять танки та гармати, які раніше стояли з іншого боку площі. Зараз бойова техніка — на реконструкції. Бурсацький узвоз доповнить пам"ятник Сірку.  Зараз над ним працюють скульптори. Тривають роботи і над монументом Незалежній Україні, що буде прикрашати центр площі. Поруч із ним для городян облаштують рекреаційну зону.

Олексій Донцов,студент

— Здесь люди гуляют, молодёжь гуляет — надо что-то более свежее.

 Валентина Помогайбо та Аліна Патона

— Само собой, конечно, лавочки. Молодёжи сколько, сколько университетов. Чтоб молодёжь могла посидеть-отдохнуть. Вечером погулять

Оновлену площу планують відкрити до Дня міста. Це буде лише перший етап. Другий, до якого входить оновлення будівлі Історичного музею, завершать за два роки.

Олена Завгородня, Сергій Перець Харьковские известия