В Харькове активизировались бездомные собаки

28.03.2012 19:25   -
Автор:

Мешканець Комінтернівського району Володимир Хоменко йшов до магазину, як раптово на нього напала зграя безпритульних собак. Чоловік розповідає, сильно злякався, але дітись було ніде.

Володимир Хоменко постраждав від укусів собак
Я проходил мимо них метров за 15. Одна бросилась за мной, стала лаять и побежала, поднялись и ещё остальные большие собаки. Тогда я уже стал потихонечку отступать. Слава Богу была сумка и стал закрываться, но за ногу таки схватили.

Останнім часом спокійно пройтися Садовим проїздом стало просто неможливо, скаржаться місцеві мешканці.

Лідія Нечитайло пенсіонерка
Нападают эти собаки. Вчера был случай на 2-х женщин напали, мы боимся даже проходить здесь. Около 17 собак у нас здесь бегают в школьном дворе, а эти кучи все — это безобразно!

Страждають від нападів собак не тільки пенсіонери, молоді матусі, а й учні 91 школи. Директор навчального закладу розповідає, в цьому винні в першу чергу самі люди, які годують тварин.

Наталія Топоркова директор середньої школи № 91
Это вред обществу, как говорил Экзюпери "Мы в ответе за тех, кого приручили". Если вы их подкармливаете, значит возьмите ответственность за этих животных на себя, возьмите их домой!

Кількість безпритульних тварин у місті зросла до тридцяти п"яти тисяч, констатують у КП "Центр поводження з тваринами". Щоб чотирилапі повністю не заполонили Харків, тварин відловлюють та стерелізують. Згідно закону через деякий час після операції тварин треба повернути у звичне середовище існування. Але, як показала практика,  відпускати тварин на вулицю просто немає сенсу. І це світова практика.

Олександр Коваленко начальник відділу з обліку тварин КП "Центр поводження з тваринами"
Собака, особенно сука, после стерелизации становится более беспокойной, более агрессивной поскольку гормоны, которые у неё вырабатываются не находят выхода и у неё начинается повышенная агрессия.

Так від пазурів безпритульних хвостатих за перші три місяці цього року постраждало близько чотирьохсот людей, і це лише офіційні дані. Більшість випадків городяни не афішують. У міській СЕС застерігають — безхатні собаки і кішки — часто є носіями смертельної хвороби — сказу.

Людмила Клещар завідувач епідеміологічного відділення міської СЕС
Бешенством если уже заболевает человек, то исход один — летальный. Посему люди должны знать, мы не запугиваем, но уж коль врач-рабиолог назначил курс прививок, то этому нужно безукоризненно следовать по его назначению.

Щоб зупнити напади тварин, їхню агресію по відношенню до людей та взагалі кількість безпритульних чотирилапих на вулицях, у Першій столиці за міський кошт будують центр тимчасової перетримки тварин. Наразі ведуться ремонтні роботи. Притулок відкриють через кілька місяців. Але утримання такого закладу місту обійдеться у серйозну суму. Проте навіть за таких умов немає гарантії, що усіх собак можна буде там перетримувати. Попри це вирішити проблему можливо. В тому числі і шляхом залучення позабюджетних коштів, завдяки співпраці із благодійними організаціями, які зможуть фінансувати подібні заклади.

Ігор Бескровний, Ігор Луханін Харьковские Известия