В Харьков приехали архитекторы из 20 европейских стран

04.06.2015 17:47   -
Автор:

Сергій Чечельницький заступник директора Департаменту — начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста

Сегодня к нам в гости в город Харьков приехали представители архитектурных школ Великобритании, Франции, Испании, Португалии, Италии, Греции, Болгарии, а также Львов, Одесса, Днепропетровск, Киев. И всю эту команду сегодня возглавляет Харьков.)

Закордонні гості з’їхались до Першої столиці України в рамках міжнародного освітнього проекту. Його ціль – розробка плану архітектурного розвитку міст. Та за словами організаторів, Харкову проект ще й дає можливість інтегруватися в Європейську освітню систему.

Тетяна Сергеєва координатор міжнародного проекту «Стійкий розвиток міст на основі екогуманістичності без втрати ідентичності»

Мы развиваем человеческие ресурсы. Наши преподаватели проходят обучение в ведущих европейских университетах. Мы формируем человеческие ресурсы, инфраструктуру и сеть. То есть, мы открываем возможность коммуникации не только наших университетов-участников, а университетов всей Украины.

На сьогоднішню зустріч приїхали не тільки професори, а й студенти. Вони презентували власні плани архітектурного розвитку своїх міст. Руслан Литвиненко прибув до Харкова за столиці зі своїм проектом реконструкції однієї з занедбаних промислових зон Києва.

Руслан Литвиненко студент з Києва

Моя концепция абсолютно радикальна. Главной идеей было создать многоуровневое пространство, сделать вертикальный зонинг. То есть, разделить пространство для общественности, для людей, для рекреации и непосредственно транспортную инфраструктуру, коммунальные все службы.

Для реалізації подібних проектів потрібна не тільки державна підтримка, а й державне фінансування. А поки її немає, архітектори продовжують вдосконалювати свої навички та знання. Аби робити це їм було зручніше, європейською освітньою організацією було виділено гроші на сучасні інтерактивні класи з новітнім обладнанням.