В Чугуеве открылся ХХ Международный репинский пленэр

22.07.2019 13:05   -
Автор:
За роки свого існування рєпінський пленер, який проходить у Чугуєві, з культурної події міста перетворився у свято міжнародного масштабу. Бо з року в рік кількість прихильників художньої творчості багатьох країн світу тільки збільшується. От і цьогоріч на 20-ий ювілейний Міжнародний пленер зібрались митці з України, з ближнього зарубіжжя, а також з Фінляндії. І це тільки підкреслює його особливий статус, зазначив народний депутат України Дмитро Шенцев, який постійно підтримує проведення пленеру в Чугуєві. Приїхав і цього разу, аби особисто привітати учасників і гостей. 
 
Дмитро Шенцев народний депутат України 
 
В наше непростое время 20 лет для любого мероприятия — это уже срок, который говорит о том, что пленэр прижился. География участников расширяется, а значит пленэр развивается и я желаю, чтобы так дальше и происходило. Я благодарен всем участникам, которые принимали участие 20 лет и приехали сегодня, потому что, действительно, греют сердце и душу  ваши работы. Отдельное спасибо всей команде Чугуева, которая как всегда профессионально, с любовью, с душой делали, делают и будут делать такие мероприятия. Спасибо. 
 
Місцем проведення церемонії відкриття пленеру стало подвір’я пам’ятки архітектури національного значення "Штаби військових поселень", де Ілля Рєпін саме і робив перші кроки в образотворчому мистецтві, а потім розвинув свій талант. Організаторам вдалося створити незабутню атмосферу, поєднати сучасність та історію міста, яке подарувало світу видатного художника. Цікавинкою для поціновувачів мистецтва також стала ретроспективна виставка картин учасників Міжнародного рєпінського пленеру за всі роки його проведення у Чугуєві. 
 
Яна Ващук координатор Міжнародного рєпінського пленеру
 
Одним из заданий Международного репинского пленэра в этом году будет портрет одной улицы нашего любимого города — улицы Гвардейской. Мы хотим увидеть нашу улицу, написанную в живописных работах наших художников, как они видят наши архитектурные здания и сооружения, как они видят вцелом улицу, по которой прохаживался наш великий художник Илья Ефимович Репин.
 
Різноманітні заходи проходитимуть на кількох локаціях до 5 серпня. І в цей же день, в день народження Іллі Рєпіна, відбудеться урочисте закриття рєпінського пленеру.