В бюджете предусмотрели 2 миллиарда гривен на энергоэффективность

17.09.2019 14:37   -
Автор:
Державну програму "теплих кредитів", які видаються населенню на реалізацію енергоефективних заходів продовжать у наступному році. Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту державного бюджету на 2020 рік.
 
Передбачений обсяг фінансування у 2020 році – 400 млн грн – дозволить охопити державною підтримкою 34,3 тис. учасників (у тому числі, 1854 ОСББ/ЖБК), або 180,8 тис. родин. 
 
У документі зазначено, що впровадження енергоефективних заходів учасниками Програми дозволить зекономити 81,6 мільйонів кубометрів газу на рік, з них  66,5 мільйонів кубометрів – за рахунок ОСББ та кооперативів. Більше ніж 1,5 мільярди гривень спрямують на поповнення статутного капіталу Фонду енергоефективності, який формується для надання грантів на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності серед багатоквартирних будинків, в яких створені ОСББ.
 
Завданнями Фонду є розширення кола споживачів послуг з підвищення ефективності споживання енергоресурсів та реалізація проєктів з підвищення енергоефективності та енергозбереження у житловому секторі, зокрема оснащення споживачів приладами обліку енергоресурсів, утеплення та термомодернізація будівель та приміщень, оснащення тепловими котлами тощо.
 
У Міністерстві фінансів повідомили, що на заходи із енергоефективності уряд закладає у проєкт бюджету 2 мільярди гривень. Програма «теплих кредитів» діє з в Україні жовтня 2014 року. Нею передбачено відшкодування з держбюджету коштів на придбання негазових, неелектричних котлів, енергоефективного обладнання та матеріалів. У Харкові така програма діє з 2016 року.