Україну — на 225 частин

23.03.2012 17:17   -
Автор:

Як поділити Україну на двісті двадцять п’ять частин так, щоб виборчі округи відповідали міжнародним стандартам? Над цим питання ламають голови не тільки законодавці, а і представники громадських організацій.  Старі виборчі округи, що використовувалися під час голосуванням у попередні роки — не підходять. Раніше голосували виключно за партії, тож було не важливо де саме віддавався голос за ту чи іншу політичну силу. Тепер згідно новому закону  про вибори, українці повинні обрати половину депутатів не за партійними списками, а персонально . 

Олена Чабаненко  експерт «Лабораторії законодавчих ініціатив» (м. Київ)
Всі ви бачили карти нарізки округів, під час попередніх виборів. Інколи це виглядає досить дивно. Ось вони коли різними кольорами позначаються, то на фоні великої плями одного кольору, таки вкраплення іншого кольору, що означає, що ця територія належить до іншого округу, а це відповідно до міжнародних стандартів є  неприпустимо, і в принципі цього  треба уникнути під час нарізки округів на цих виборах

Від того як буде поділена територія залежить не тільки зручність для волевиявлення громадян України, а і кінцевий результат, впевнені фахівці. Майбутні депутати, на думку експертів, повинні представляти однакову кількість виборців та єдину територію, бажано навіть єдину область. Тож і  балотуватися їм необхідно на якийсь окремій адміністративній одиниці. 

Олег Конотопцев експерт Харківського обласного відділення Комітету виборців України
 Бо забезпечення, технічне забезпечення виборів, здійснюється органами влади, система округів влади базується на основі адміністративно-територіального устрою, тому і має бути ця відповідність. Бо не дуже буде ефективна робота, якщо бідний-нещасний голова виборчої комісії буде розриватися між п’ятьма адміністраціями, намагаючись добитися, щоб голова забезпечив всі комісії, а в той же час кожен з цих голів буде обслуговувати п’ять цих округів – це плутанина і додаткова можливість для зловживань

Рекомендації від громадськості депутати Верховної ради повинні розглянути у максимально стислий термін. Згідно закону кордони виборчих округів мають бути затверджені та оприлюднені за сто сімдесят п’ять днів до виборів. А  народне волевиявлення цього року призначене на  двадцять восьме жовтня. Тож, на затвердження виборчих округів, у парламентарів є час тільки до сьомого квітня.

Андрій Соловйов. Ігор Луханін, Харьковские Известия