Українських безхатьків порахують

30.03.2013 22:32   -
Автор:

Програма Про затвердження Основних напрямів запобігання бездомності до 2017 року дасть змогу:

-удосконалити систему запобігання бездомності;
-підвищити якість надання соціальних послуг бездомним особам;
-збільшити на 30 відсотків чисельність бездомних осіб, які отримують допомогу у відповідних закладах;
-збільшити на 25 відсотків кількість центрів комплексного обслуговування бездомних осіб;
-розширити перелік соціальних послуг, що надаються бездомним особам в екстремальних ситуаціях.

За неофіційними даними нині в Україні на вулиці живе майже мільйон безхатьків, в Харкові — понад двадцять тисяч. Про те зареєстрованих у Першій столиці всього трохи більше чотирьохсот осіб. І для них уже не перший рік у Харкові працює центр реінтеграції бездомних.

Лариса Болгова директор Департаменту праці та соціальної політики

-Центр оказывает всевозможные виды услуг для этих лиц, которые обращаются за помощей у это в первую очередь социальные услуги, это юридические и психологические и помощь в трудоустройстве.

Своїми напрацюваннями Харків готовий поділитися і з іншими містами України.

Володимир Балабанов директор міського центру реінтеграції бездомних осіб

-Сейчас разрабатывается единый стандарт для всех учреждений Украины, которые оказывают бездомным лицам и лицам из мест лишения свободы. Мы реально сейчас работаем по этому стандарту  по которому потом будет работать вся Украина и смотрят сейчас на результаты.

 Двері харківського центру реінтеграції відчинені для кожного. У всіх своя довга і "глибока" історія.

Вікторія Мартова без постійного місця проживання

-Пришла потому что негде было жить, по этому и попала, мне церковь показала наш приют и по рекомендации церкви пришла сюда.

Анна Глушкова без постійного місця проживання

-У меня все есть, у меня жилья нет, мне некуда идти. Я на улице! У меня из-за этого, то что я находилась на улице, ходила по вокзалу с детьми, у меня еще двое детей у меня не то что забрало государство, а просто сначала взяли на время, а потом уже лишили родительских прав 

Андрій без постійного місця проживання

-В том году, где то в феврале месяце я был в 25-й, а потом летом прибыл сюда. Отморозил ногу, а теперь конечно нужно делать документы на ПТЕК на прописку.

Олександр без постійного місця проживання

-Что в моей жизни поменялось? Обо мне заботятся — администрации, чтоб я получил документы.

Нині у центрі реінтеграції щодня за сотню відвідувачів. Особливий наплив — у зимовий період. Крім того, що у центрі можна заночувати, тут проводять медичний огляд і видають найнеобхідніший зимовий одяг. Одні тут звикають до соціуму, вийшовши із вязниці,- іншим тут допомагають знайти роботу та відновити документи.  щоправда, мешканці рентру загалом люди, котрі прийшли свідомо, або їх направила соцслужба. Працівники центру чи не щотижня проводять соцрейди. Так з вулиць забирають тих, кому потрібна допомога. Як показує практика, лише двоє із десяти волоцюг, погоджуються їхати до центру. Саме це і гальмує внесення їх до єдиного реєстру. До програми Кабміну у Харкові готові. Констатують — доступ на внесення харківських безхатченків в українську базу даних є, справа за додатковим приміщенням та фінансуванням. Нині центр живе за кошти міського бюджету та допомогу благодійників.

Лариса Болгова директор Департаменту праці та соціальної політики

-Естественно мы готовы, мы по возможности, если у нас получится планируем, может быть, если у нас будет такая возможность даже рассшерять наш центр потому что, к сожалению пользуется популярностью и все большое количество людей обращаются за помещу.

Володимир Балабанов директор міського центру реінтеграції бездомних осіб

-Мы надеемся что будут внесены поправки в бюджетный кодекс и все таки будет возложено финансирование, какой то хотя бы части на государственный бюджет.