Українські символи у виконанні французського художника

16.04.2013 19:38   -
Автор:

Українська народна іграшка-лялька-мотанка, символ жіночої мудрості та родинний оберіг у виконанні французького художника Жульєна Маллана. Нині вона спостерігає з фасаду одного з будинків ленінського району.  Ідея відтворити українське традиційне, каже митець, прийшла, коли він вперше відкрив для себе Україну.

Жюльєн Маллан художник (Франція)

-Коли одного разу я побачив таку куклу в магазині в Києві Я сказав собі, що одного разу я її таки намалюю. І як ви бачите-я це зробив.

Головного персонажа художник малював сам – фон довірив харківським майстрам. Працювали в п'ятьох. На українську ляльку по-французьки – пішло за сотню балончиків з фарбою. Як результат чотириденної роботи буро-червоний фасад будинку перетворився в витвір мистецтва.
 
Вікторія Іванова координатор проекту харківських художників

-Не смотря, что не все наши ребята говорят по-английски, мы находили общий язык, говорили на языке рисунка красок все было прекрасно замечательно, он человек с большим опытом .С ним работать очень легко и все наслаждались.

Традиційний український одяг – писанка та лістівка. Є у малюнку і авторська "деталь".  

Жюльєн Маллан художник (Франція)

-Голову, яку вона тримає в руках, це маска. Таке враження, що вона зняла цю маску, а за маскою,- зображення традиційної української кукли. І всі символи що ви бачите – символи чисто українські.

Тільки но завершили працювати над лялькою-мотанкою, митець за сьогодні ще встиг попрацювати і на території найстарішої школи Харкова, що знаходиться поруч.
 
Ірина Стеценко директор харківської ЗОШ №18

-Когда Жульен делал работу непосредственно на улице Муранова, мы наблюдали  за этой работой . Мы подружились и Жульен предложил оставить память о себе, здесь у нас в школе. Наша школа понравилась ему своим старинным духом.  

Максим Мусєєв голова адміністрації Ленінського району

-Сегодня такие подходы в оформлении города Харькова необходимо культивировать и всячески приумножать. для того, что бы город Харьков как можно быстрее становился из серого города в город красочный, в город интеллигентный, город веселый, город современный.

Культурні обновки харківяни схвалюють, мовляв, Великодній настрій створити французу таки вдалося.

Владислава Дахова жителька Ленінського району

-Разваленный дом стоял, потом его снесли. И голая стена, такое ощущение – как после войны. То и соответственно, как раз в предверьи пасхального праздника как то приятно смотрится.  

Нині Жульєн Маллан по вуха закоханий в Україну, готується до наступних подорожей, а сьогодні збирає валізи до Києва-Націлився залишити свій авторський відбиток на стіні Києво-Могилянської академії. Але в Харків – пообіцяв, таки ще приїхати.

Леся Кочержук