Українські біженці зможуть перебувати в ЄС до березня 2024 року

11.10.2022 12:07   -

Українські біженці зможуть перебувати у Європі принаймні до березня 2024. Єврокомісія оголосила рішення продовжити дію директиви про тимчасовий захист біженців з України в ЄС.

ЙЛВА ЙОГАНССОН ЄВРОКОМІСАР ІЗ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Директива тимчасового захисту буде продовжувати діяти щонайменше до березня 2024 року. Важливо продовжувати приймати тих, хто має необхідність рятуватися в Європейському Союзі.

Єврокомісар зазначила, що Європейський Союз вперше в історії та у рекордні терміни активував Директиву тимчасового захисту, і це через підступне вторгнення російських військ в Україну.

Змінили в Єврокомісії і порядок в’їзду в Європу тих українців, які вже повернулись назад в Україну, але можуть знову бути змушені шукати притулку на території ЄС. Зазвичай, такий виїзд на тривалий час позбавляє людину статусу біженця в ЄС та відповідного захисту. Єврокомісар наголосила, що з огляду на останній розвиток подій, для українців буде зроблено виняток з цього правила.

ЙЛВА ЙОГАНССОН ЄВРОКОМІСАР ІЗ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Ми вирішили, що вам не потрібно перереєструватися, коли ви повертаєтеся назад. Ви можете зберігати ваш тимчасовий захист, який ви отримали в країні-члені. Єдина річ, яку ви маєте зробити, – це повідомити національним та місцевим органам влади в приймаючій країні, що ви повертаєтеся до України. Але при цьому вам не потрібно повертати реєстраційну картку. Ви можете зберігати вашу реєстрацію. Вам потрібно лише повідомити, що ви повертаєтеся. Тож це спрощує рух, якщо вам буде необхідно рятуватися знову.

Від початку російського військового вторгнення Україну ЄС надає Україні суттєву політичну, економічну, фінансову, військову та гуманітарну допомогу.

Під прихистком ЄС в якості біженців сьогодні перебувають більше чотирьох млн українців. За словами Йоганссон, це надає їм допомогу у пошуку приміщень для проживання, у медичному обслуговуванні, в доступі до освіти та право входження на трудовий ринок ЄС.