Українці повинні об’єднуватися задля побудови сильної держави

22.01.2013 18:14   -
Автор:

Олександра Суфіянова кореспондент

-22 січня 1919 року в Києві на Софієвській площі відбулися збори, на яких підписали Акт Злуки українських земель і затвердили його Універсалом про об'єднання Західної та Східної України в єдину державу.

Новий документ засвідчив єдність двох тодішніх держав, які постали на уламках Російської та Австро-Угорської імперій в новій соборній Україні. Однак єдиною Україна пробула недовго. Важка економічна та воєнна ситуація, взаємна недовіра різних політичних сил — все це призвело до того, що вже через кілька місяців після оголошення об'єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину — поляки, а Закарпаття — чехи. Незважаючи на те, що Акт "Злуки" виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити, кажуть історики. Живе вона і досі, як на Заході, так і на Сході. На Харківщині свято теж відзначають. Щороку в Першій столиці чимало людей збирається навколо пам'ятника Тараса Шевченка, щоб покласти квіти до його підніжжя.

Два роки тому свято єднання набуло ще одного змісту — незалежності та свободи країни від усіх історичних загарбників. У зв'язку з цим цього року подію відзначають ще і біля другого — нового монумента на нещодавно відреконструйованій площі Конституції.

Валентин Дулуб заступник голови Харківської облдержадміністрації

-Это праздник, я считаю, самый важный в Украине, потому что Украина стала единой именно в этот день в 19 году. Памятник замечательный и он символизирует как раз свободу, независимость и то, что он стоит в центре города и украшает наш город – это очень замечательно.

Елеонора Циганенко пенсіонерка

-Прекрасный праздник на новой площади, я очень рада, что новый памятник поставили вместо старого, прекрасная площадь, город прекрасный и Украина цветет, расцветает и дай Бог здоровья всем украинцам.

Свято вшановують не тільки літні люди, а й молоді. Об'єднання Західної та Східної України, кажуть вони, в ті часи було вкрай важливою подією.

Денис Гребенюк студент

-В 19 году это было безусловно важно, потому что это было после войны и как бы обе Украины нуждались в друг друге, в поддержке, в объединении, поэтому было очень важно.

День Соборності та Свободи України встановлений наказом Президента України від тридцятого грудня дві тисячі одинадцятого року. Раніше ж, з тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ятого, в державі двадцять друге січня відзначали лише як День Соборності.

Світлана Горбунова-Рубан  заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

-Есть праздники, которые носят ну абсолютно символический характер, но при этом имеют серьезную способность объединять людей, объединять вокруг хорошей идеи, идеи патриотизма, любви к Украине, любви к своему народу, это именно такой праздник, поэтому мы его празднуем.

Олександра Суфіянова, Віктор Ноздрачов, Харьковские Известия.