Україна зайняла 92 місце у світовому рейтингу процвітання та благополуччя

19.11.2020 12:41   -
Автор:
Україна знаходиться на 92 місці у світовому рейтингу процвітання та благополуччя. При цьому зайнявши останню позицію серед країн Східної Європи. Всього в рейтингу за 2020 рік оцінювали сто шістдесят сім країн. Про це свідчать дані міжнародної аналітичної організації Legatum Institute. Для розрахунку індексу бралися до уваги 12 пунктів: безпека, особиста свобода, управління, соціальний капітал, інвестиційний клімат, умови підприємств, доступ до ринку і інфраструктура, економічна якість, умови життя людей, здоров'я, освіта та природне середовище. Дані експертів дослідження свідчать про те, що поточний рік фактично кинув виклик всім державам, адже пандемія істотно вплинула на добробут країн. 
 
Індекс благополуччя цього року показує, що до пандемії коронавіруса глобальне процвітання знаходилося на рекордно високому рівні: за останнє десятиліття в 147  із 167 країн спостерігалося зростання добробуту. Це збільшення пов'язане з широким спектром покращень: поліпшенням здоров'я, освіти і умов життя, особливо розширенням програм імунізації та допологового догляду, збільшенням охоплення дошкільною та вищою освітою і скороченням бідності, більш широким доступом до послуг водопостачання та санітарії, і підвищена цифровий зв'язок. 
 
Першу трійку рейтингу очолили Данія, Норвегія та Швейцарія. Останніми стали Центральна Африканська Республіка і Південний Судан.  А от Україна у загальному рейтингу  розмістилася між Гайаною та Сальвадором — 91 і 93 місця відповідно.  У дослідженні також відмічається, що Україна зайняла сто сорок четверте місце за показником безпеки через триваючий конфлікт на Донбасі. Крім того, за даними дослідників, в Україні погана ситуація в питанні свободи зібрань та об'єднань, а також прав релігійних течій — дев'яносто третє місце. Найвищі оцінки Україні дали за системи освіти та управління, а також за умови життя — останній показник передбачає доступ до житла, здорової їжі, електрики, водопостачання та каналізації.
 
Індекс благополуччя покликаний стати інструментом трансформації, який лідери всього світу можуть використовувати для визначення своїх планів зростання і розвитку, а інші можуть використовувати для залучення їх до відповідальності. Ми сподіваємося, що це викличе дискусії і спонукає політиків, вчених, журналістів і громадськість поглянути на процвітання цілісним образом і краще зрозуміти, як воно створюється.