Україна сьогодні святкує День Конституції

28.06.2012 22:35   -
Автор:

Україна сьогодні святкує День Конституції. Це єдине державне свято, що встановлено власне Конституцією. Рівно шістнадцять років тому країна прийняла найважливіший документ, за яким живе й досі. І він гарантував та закріпив її статус, як незалежної, демократичної і правової держави. Цього дня, у Харкові, відзначити цю дату та покласти квіти до пам"ятника незалежності прийшли сотні городян.

Багато років поспіль, у державі ведуться розмови про те, що основний закон України- Конституція — юридично виважена, але вже не відповідає сучасності, — розповідає Народний депутат України Ірина Бережна. Саме для цього Президент Віктор Янукович видав наказ — створити спеціальний допоміжний орган — Конституційну Асамблею, який вже зараз працює над удосконаленням документу. Усьго до неї входить дев"яносто чотири експерти. Та у складі її жодного представника опозиції. Вони навідріз відмовилися.  

Ірина Бережна Народний депутат України

-Туда входят юристы с именем, эксперты, научные деятели. Этот состав дает лично мне верить, что законопроект основного закона, который они разрабатывают, будет отвечать реалиям времени, будет очень взвешеным и фундаментально подойдет к выписыванию всех основ демократического правового государства.

Загалом, з метою ухвалити зміни до Конституції, протягом шістнадцяти років кілька разів ініціювали всеукраїнські референдуми. Проте результатів це не приносило. Тому цього разу, народні обранці все ж таки сподіваються, що основний закон буде переглянуто.

Анатолій Денисенко депутат Харківської міської ради

-Корективы нужны, потому что для развития страны нужен новый фундамент, более прочный, более надежный, более последовательный. Поэтому работать в этом направлении нужно. Самое главное не забывать, что Конституция- это закон, который должен соответствовать надеждам всего общества Украины всех слоев населения.

Планується, що проект закону, розроблений Конституційною асамблеєю, надійде до Верховної Ради на початку дві тисячі чотирнадцятого року. Поспішати не варто, кажуть фахівці, бо при розробці поправок до головного документу країни потрібно врахувати всі аспекти сучасного світу.