Україна переходить на контрактну армію

14.02.2013 20:00   -
Автор:

Тетяна Касьянова службу за контрактом несе вже двадцять років. Жінка стала військовим слідом за чоловіком. Тепер для неї це і покликання, і спосіб заробити гроші.

Тетяна Касьянова старший солдат за контрактом, старший радіотелеграфіст

-Призвание призванием, а кушать хочется всегда. Двадцать лет назад это было очень престижно, женщина в армии получала больше, чем любая женщина на гражданке.

Василь Толстій тепер також хоче служити за контрактом. Що ж таке армія — знає не з чуток. Був солдатом-строковиком.

Василь Толстій йде служити до контрактної армії

-Меня привлекла военная служба, то есть я нашел себя, для меня это стало интересно. Мне предоставляется жилье, питание, все. Я на полном государственном обеспечении.

З наступного року українську армію хочуть повністю перевести на контрактну службу. Та контрактників набиратумить менше, ніж раніше строковиків. Але до підбору солдатів підходитимуть серйозніше. Вони повинні будуть мати професійні навички. Менше стане і особового складу. Майже половину скоротять.  

Олексій Середа Харківський обласний військовий комісар

-Речь идет о сокращении в условиях реформирования вооруженных сил тех подразделений, частей, заведений, которые не несут функциональной защиты государства, они несут сопроводительные какие-то функции.

Тож можуть лишитись без роботи ті, хто служить в учбових закладах, тилових підрозділах. Та частину можуть перерозподілити до бойових частин. Вони розширюватимуться. Для повного переходу на контрактну службу необхідно реалізувати дві умови,- каже Олексій Середа. Перша — це грошове утримання, бо нині середня зарплата у контрактників близько двох з половиною тисяч гривень.

Олексій Середа Харківський обласний військовий комісар

-И второе- начать задвижки в жилищном обеспечении людей, которые посвятили себя военной службе. Для этого тоже предпринимаются все меры. Сейчас разрабатывается механизм передачи освобожденных военных городков. У нас только по Харькову их около двадцати.

Ці об"єкти необхідно віддати інветором під забудову, або обміняти на готові житлові будинки. Адже нині у черзі на житло в Харківській області стоїть майже дві тисячі військовослужбовців. Підвищенням зарплати та квадратними метрами планують зазивати до лав Збройних Сил України. Та попереду ще два призови- весняний та осінній. І тим, кого призвали, ухилятись військові командири не радять. Бо за це є і адміністративна, і кримінальна відповідальність.

Євгенія Кутнова