Украина отмечает День донора

14.06.2012 22:05   -
Автор:

Проблемі нестачі крові в Україні налічується вже не один рік. За даними міністерства охорони здоров`я, кожен українець потребує не менше п`ятнадцяти мілілітрів запасів донорської крові, а насправді є не більше восьми. І ті зачасту не підходять людині за групою або резусом. Не менш важлива проблема зберегання компонентів крові. Ерітроцити в холодильнику можуть не псуватися трохи більше місяця. Максимальна ж активність тромбоцитів — усього п`ять днів. Тому банк крові постійно необхідно поповнювати. Та якомога більше залучати до донорства здорових людей, кажуть лікарі. І додають, стати ж донором — зовсім не важко. Достатньо просто добре виспатися, повечеряти та прийти зранку до пункту здачі крові з паспортом.

Марина Збинська, лікар-хірург, завідувач відділення переливання крові:

-Один человек может сдать десять процентов  от объема циркулирующей крови — это 450 мл за один раз.

Аби вирішити проблему нестачі донорської крові, слід до кожного свідомого українця донести, що здавати кров — не небезпечно і не лячно, а навіть і корисно для організму, впевнена Народний депутат України Ірина Бережна.

Ірина Бережна ,Народний депутат України:

-Я знаю, что к операции, к сожалению, увы, очень не хватает донорской крови, банк крови практически пустой, поэтому хочу таким поступком всех призвать поддерживать нуждающихся людей, оказывать вот такую посильную реальную помощь, проявлять милосердие и сострадание, потому что таким образом мы дарим любовь всем людям, которые в этом нуждаются.

Більше сотні жителів міста та області минулого року отримали звання Почесного донора України. Та все ж за допомогою цієї крові Харківщина виконала річний план здачі крові та плазми лише на шістдесят п`ять відсотків. І це зайвий раз, кажуть медики, свідчить про те, що кров потрібна завжди. 

Олександра Суфіянова, Сергій Перець, Харьковские Известия.