Удари КАБами та евакуація містян: Ігор Терехов розповів про поточну ситуацію у Харкові (відео)

02.04.2024 10:41   -

Обстріли КАБами, наближеність росіян до Харкова та роботу ІПСО – це головні теми розмови мера міста Ігоря Терехова з журналістами українського видання «Ліга.net». Очільник мегаполісу наголошує, удари керованим боєприпасом великого калібру не означають, що росіяни підібралися ближче до міста.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Вони не підійшли ближче до кордону з Харковом. Зовсім ні, такого немає. Але це новий вид цих снарядів, і він сьогодні, на жаль, має інший радіус і тому, вже два рази ми бачимо використання цього снаряду. Нас хочуть залякати. Але це не можливо. І думки нашого ворога щодо залякування людей вони не працюють. І ми довели всьому світові, що Харків – це Україні. І ми – форпост України, чудово розуміємо свою відповідальність за це.

А що ж до ситуації у місті після останнього масованого обстрілу енергетичної інфраструктури, то вона, наголошує Ігор Терехов, повністю під контролем. Не дивлячись на критичні ураження інфраструктури, у мегаполісі заживлені практично всі будинки, відновлено роботу метрополітену, працює бізнес та надається вся необхідна допомога людям.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Введені графіки відключення. Це зробили «Харківобленерго» – вони відповідають за це. До речі це державне підприємство. Але ми їм допомагаємо всім чим можемо. Є житлові будинки, переважна більшість, я би сказав, мабуть, практично всі будинки Харкова сьогодні мають відключення, по графіку відключення. Десь він відповідає тому, що вони надали і опублікували, десь є збої і ми, знаєте, з розумінням до цього ставимось, всі з розумінням ставимось, бо різні моменти бувають насправді. І швидко це не відбудуєш. Крім цього, ми теж, на жаль, зараз не освітлюємо місто, вулиці, бо не вистачає потужності і ми домовились, що нехай ця потужність буде спрямована на освітлення житлових будинків харків’ян. Але поки що казати, що ми відновимо всю енергетичну потужність в такий-то термін – я не можу.

І аби мінімізувати ризики та захистити містян від уражень внаслідок обстрілів Харкову потрібна сучасна протиповітряна оборона, наголошує Ігор Терехов. Це питання мер особисто обговорює як на державному, так і на міжнародному рівнях. А що ж до настроїв людей у самому мегаполісі, очільник Харкова розповів журналістам про реальну картину того, що відбувається.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я сьогодні, і військові сьогодні не бачимо зовсім ніяких чинників для того, щоби була евакуація у Харкові. Я хочу сказати для чого це розганяється, це певна війна – так звана ІПСО для того, щоб люди були стурбовані. Для того, щоб люди хвилювались, щоб у них був поганий настрій,щоб вони були вимушені нервувати кожного дня. І це ІПСО. І я дуже хочу, щоб ми не підтримували і не посилювали це ІПСО, яке розповсюджують російські канали. Вони самі чудово розуміють, що таке місто як Харків було і буде українським. Вони чудово розуміють, що дійсно і захист Харкова є, і ментальність людей зовсім інша. І неприйняття росії – це теж наш спротив.

ОСТАННІ НОВИНИ