У Першій столиці провели акцію на виявлення у городян вірусу гепатиту С та В

27.07.2012 19:10   -
Автор:

Біля станції метро Університет — відкрилася експрес-лабораторія на колесах. Усі городяни можуть тут здати швидкий та бесболізний тест на гепатит В та С. Бажаючих виявилося чимало, біля медичного автобусу зібралася черга.

Ольга Вайдич студентка, участниця акції

-Я считаю, что это очень серьёзная болезнь. И люди должны к этому серьёзно относится к своему здоровью. И в первую очередь, если есть такая возможность, конечно, пойти и проверится, это очень важно.

Пройти тут тест городяни можуть безкоштовно. Процес повністю стерильний. Для кожного медик використовує індивідуальні інструменти та тест-смужки. Пару краплин крові — і справа зроблена.

Ничего страшного нет. Всё. Даже и не больно.

Ірина Лисова лікар

-Экспресс-тестирование проводится быстрыми тестами. Они высоко чувствительны и избирательны ко всем заболеваниям. Поэтому через 15 мин человек может узнать результат.

Схожа акція проходила минулого року. Тоді, кажуть організатори, було виявлено п*ять хворих. Усього ж живуть із вірусом Гепатиту В та С — три із половиною тисячі мешканців  Харківщини. І це лише офіційні дані. Бо люди можуть і не знати, що заражені.

Оксана Свердліна лікар-гепатолог Харківської обласної інфекційної лікарні

-Геппатит С — это действителньо, такой ласковый вирус, который длительно может циркулировать в крови, не давая никаких жалоб.

Але поступово вірус впливає на внутрішні органи, зокрема, може бути причиною цирозу або раку печінки. Потрапляє в організм людини гепатит С та В через кров. Підхопити його можна навіть на прийомі у стоматолога чи-то у салоні під час проведення манікюру. Це може статися через нехтування правилами дезінфекції інструментів.

Володимир Казусь організатор акції

-Мастер может быть хорошим художником. Он может и желает здоровье и себе, и своим клиентом. Но он просто не до конца знает нужно выдерживать в определённом растворе 15-20 минут препарата, а не только попшыкать инструментарий.

Лікування гепатиту В та С триває від шести місяців до одного року. Може коштувати до ста сорока тисяч гривень. Тому далеко не усі хворі можуть назбирати на повний курс. Для цього, кажуть лікарі, потрібна державна програма.

Володимир Казусь організатор акції

-Государство — это сила. Она может дать льготы, например, при завозе препаратов. Она может провести переговоры централизовано, что при закупке препаратов за деньги бюджетов, чтобы цена была, например, в 2 раза дешевле.

Олена Завгородня Сергій Перець Харьковские Известия