У перший клас з 5 років — МОН ініціює нову реформу

27.11.2020 13:17   -
Автор:
Важливою є думка кожного громадянина щодо організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5-ти років, наголосили у міністерстві освіти і науки і розпочали суспільний діалог з громадськістю. Зазначимо, що в разі підтримки реформи передбачено розроблення відповідної до віку дітей навчальної і освітньої програм. Які аргументи за підтримку чи неприйняття таких ініціатив уряду висувають харків’яни. 
 
Ірина медпрацівник
 
У деток должно быть детсво. Школы 12-летней вполне достаточно.
 
Олена держслужбовець
 
Нет, я считаю, что детки с 5-летнего возраста еще не осознают, что такое школа, они не понимают, зачем они туда придут — в школу, и что они там будут делать. Они еще маленькие. 
 
Євген педагог
 
Мое личное мнение, что Минобразования самому не мешает пройти курс обучения, начиння с первого класса и заканчивая 11-м и самому попытаться решить те задачи, которые они ставят перед детьми и потом уже давать детям решить эти задачи 00:27  00:52 Хотелось бы, чтобы у детей было всё-таки детство. И давайте посмотрим на европейский образ обучения – они вообще до п’ятого класса не дают детям знания, у них игровые методы обучения, они играются до пятого класса. У нас ребёнок в первый класс приходит — от него требуют уже, чтобы он умел писать и читать!
 
Анна студентка
 
6-7 лет это оптимальный вариант. Если и начинать, то это должно быть в какой-то игровой форме и без домашнего задания, и без всего. Потому что даже сейчас  в первом классе много заданий, дети не могут запросто даже выдержать эту загрузку.
 
Ірина інженер
 
Нет. Я думаю, им рано с 5-ти лет в школу. Им хочется еще и днем поспать, поиграть. Поэтому у них еще детство. А школа подождет.
 
В свою чергу, у Міносвіти говорять, що ключових аргументів на захист запропонованих змін є декілька, зокрема, наступність дошкільної та початкової ланок освіти. Окрім того, чим раніше починається освоєння дитиною корисних навичок, розвиток здібностей, тим успішнішою ця дитина стає в дорослому житті. Ще одним з аргументів для змін, на думку урядовців, є те, що сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль у цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій.
 
Міністерство освіти і науки України
 
5-річні та 6-річні діти потребують різних підходів і компетенцій за формою й тривалістю навчання та дозвілля. Важливо, що ми обговорюємо це питання за участю батьків, освітян, психологів, педіатрів. А отже, наближаємося до єдиної концепції розвитку шкільної освіти й розроблення Освітнього кодексу.