У пам’ять по загиблих у Афганістані

15.02.2013 17:02   -
Автор:

Юрій Леденьов — потрапив до Афганістану, коли йому було тридцять три.

Його завданням було щодня постачати пальне та боєприпаси на передову. І не одноразово обоз Юрія атакували супротивники.

Чоловік каже, оберігами йому були листи від родини. Від дружини та двох синів.

Юрій Леденьов учасник бойових дій в Афганістані

-Это самое больное, что вы затрагиваете — как у нас была связь. Только письма. Полевая почта и письма.

Живий, але вже сивий — Юрій Леденьов разом із товаришами по службі прийшов до меморіалу загиблим воїнам-афганцям. Аби побажати здоров'я живим, та вшанувати пам'ять померлих. Валентна Муха так і не дочекалася з Афганістану сина Сергія. Вона міцно тримає його єдиний портрет та крізь сльози розповідає, що зараз він міг бути поруч із нею.

Валентина Муха матір загиблого учасника бойових дій в Афганістані

-Был комисован. Но его командир попросил пойти на задание последнее. И он пошёл и подорвался на мине.

Тих, хто не повернувся — поіменно згадали у молебні. Вона зібрала декілька сотень колишніх воїнів, родини живих та вже загиблих. Для усіх події страшних воєнних днів — вже у минулому. Рівно двадцять чотири роки тому радянські війська вивели з території Афганістану. На честь цієї події до меморіального комплексу загиблим у цій Республіці поклали квіти.

Анатолій Денисенко народний депутат України

-История — она очень сложная. И наша задача — добиться того, чтобы все события, которые были в нашей стране, с нашим народом — они были известны, и мы делали правильные выводы.

Учасникам бойових дій на території Афганістану та інших держав — почесні грамоти та подяки. Це вже у великій залі облдержадміністрації — церемонія нагородження.

Василь Хома заступник голови Харківської обласної державної адміністрації

-Сегодня я хочу пожелать вам крепкого здоровья, успехов, удачи. И дай Бог, чтобы мы ни 1 год встречались в этом зале, вспоминали наше боевое прошлое, радовались жизни. И помнили тех ребят которые не вернулись с войны.

Олена Завгородня