У комунальників додалось роботи — щодня у дворах збирають ялинки

21.01.2013 18:19   -
Автор:

І не яскраві, і не святкові, вони зіграли свою роль і заполонили смітники у дворах. З новорічними деревами, кажуть харків'яни, розлучаються без жалю.

Юлія викладач

-Выбросили позавчера или вчера. Проблем не было никаких, но хотим купить искусственнцю ёлку, потому что от неё мусора нет.

Анастасія секретар

-Я предпочитаю искусственную, просто так получилось в этом году, что захотели ребёнку показать живую. Выбросили недавно перед Крещением, на мусорку.

Анжела Сушко кореспондент

-А ось ця новорічна красуня так і не дісталася смітника. І хоча до контейнера всього кілька десятків метрів, власники ялинки залишили її прямо біля під'їзду.

Зінаїда Іванська — двірник з 26-ти річним стажем, бідкається, такі випадки не поодинокі.

Зінаїда Іванська двірник

-В окна ёлки выбрасывают, ну всё выбрасывают, баклажки, бутылки, человек идёт по асфальту они выбрасывают бутылки. Как мы можем навести порядок в городе порядок. Они же сами гадят и сами же на нас жалуются.

Тож роботи вдосталь. Спочатку нерозпродані ялинки, а це понад 200 кубометрів, робітники Комплексу з вивозу побутових відходів прямо з торговельних майданчиків доправляли до зоопарку на прикрасу вольєрів та корм тваринам. Після свят знову зайнялися прибиранням зелених дерев, але тепер у дворах. Їх збирають, зносять в одне місце, де до утилізації вже приступають фахівці.      

Олександр Шевченко заступник директора КП "Комплекс з вивозу побутових відходів"

-Мы их дробим. С 20-ти кубов ёлок получается 2-3 щепы, после чего она утилизируется на полигоне. Удобнее, когда всё это дело в одной куче и организованно приехал трактор с дробилкой и навесным оборудованием и это всё передробил в одном месте.

За правилами, зазначають фахівці, ялинки треба викидати у спеціальні контейнери для великогабаратних відходів, що мають бути встановлені в кожному дворі. Але зізнаються, таких восьмикубових баків на всіх не вистачає. Тож, кажуть, залишити ялинку біля звичайного контейнеру для смітника не є порушенням.     

Анжела Сушко, Євген Карпенко, Харьковские Известия.