У Харкові запрацювала унікальна кімната психологічної реабілітації для дітей (відео)

20.04.2023 10:12   -

Харківська дитяча клінічна лікарня №24. Саме тут з початку року психологічну допомогу отримали вже понад 200 маленьких харків’ян. Найбільша проблема сучасних реалій, кажуть спеціалісти, психологічні травми та стреси у малечі через війну.

ІРИНА ПЕРЕСЕЛЕНКА З ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Если не акцентировать внимание, но каждый бах, каждый стук, она реагирует. Она боится. Она говорит, мама, давай спрятаться. Давай прятаться. Уже сирена, даже когда ложимся спать, мы не слышим, а она, мама сирена. То есть травма какая-то есть, но не могу сказать, что она прям такая, но она есть.

Щоб діти якомога швидше позбулися подібної тривоги, на базі цього медзакладу запрацювала унікальна кімната психологічної реабілітації. Тут кожен предмет відіграє важливу роль для оздоровлення дитини. Якщо одні елементи допомагають подолати стрес та страх. Інші – розслабляють та розвивають моторику малюка. А якщо в комплексі, то після певної кількості відвідин цієї кімнати коригуються у дітей різного віку психологічні та фізичні особливості.

ІРИНА ПЕРЕСЕЛЕНКА З ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Если вы заметили – это очень хорошо развивает мелкую моторику. А мелкая моторика способствует развитию речи. У меня у ребенка не совсем четкая речь и благодаря этому, мы уже занимались и сюда ходили к эрготерапевту и у нас за этот период улучшилась речь, улучшилось внимание, улучшилась усидчивость.

ЮЛІЯ ХАРКІВ’ЯНКА
Мы в этой комнате первый раз, попали на открытие. Мы в восторге от того, что здесь и какое развитие ребенок может получить здесь. Здесь самое необходимое для развития ребенка и коврик для массажа и песочная анимация, и развивающие коврики, бассейн с тактильными мячиками. Все шикарно, все очень хорошо.

Взагалі, кажуть психологи, тут в кімнаті застосовані унікальні методики корекції як емоційного так і психологічного стану дитини.

МАРИНА БАЛМАШНОВА ЕРГОТЕРАПЕВТ, ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ КНП «МКЛ №24»
Унікальність нашої кімнати в тому, що тут задіяні декілька алізаторів дитини. Це зір, слух, тактильна чуттєвість. У цій кімнаті ми використовуємо декілька методик. Тут застосовується і казкотерапія, і арттерапія, і музикотерапія, і різні психологічні прийоми. Допустимо, у світловій пісочниці ми можемо це робити. Дошка нескінченності – це панель, де ми можемо з дітками воображати і придумувати казки, що турбують саме цих дітей. У басейні ми можемо знімати стрес у дітей.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Автором такого унікального проекту стали харків’яни. Опрацювавши кращі проекти приватних клінік та провідних спеціалістів, вони, кажуть, за лічені місяці змогли все це реалізувати.

РОМАН МАЙБОРОДА ЗАСНОВНИК БФ «ДОБРІ ВЧИНКИ РАЗОМ»
Откуда вообще идея фундаментально: мамы начали жаловаться на то, что психика детей несколько расшатана: они плачут, они плохо едят, он не коммуницируют с родителями. И дальше мы начали развивать эту мысль и вот пришли к этому проекту. Это первая комната из сети таких комнат. Мы планируем открыть их 11 по городу. Мы хотим сделать такие комнаты в пешей доступности для мам, которые имеют деток с определенными там отклонениями в психике. Дай Бог, это у нас получится.

Якщо буде реалізоване все задумане, то психологічну реабілітацію зможуть проходити всі охочі, віком від 3-х років. 

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Це результат такого колективного підходу до проблеми, яка існує в усіх громадах і в нашій теж тому, що ми прифронтове місто. Переоцінити цей проект практично неможливо тому, що його актуальність настільки висока і настільки своєчасна, що окрім того, що сказати спасибі більше нічого не скажеш.

Те, що благодійний фонд , його керівник – пан Роман, започаткували цей проект це не просто так. Він і його команда це люди із соціальним міркуванням. Із соціальним розумінням тих проблемних моментів, які сьогодні є в нашій громаді. І перш за все діти.

ОСТАННІ НОВИНИ