У Харкові влітку запрацює Ситуаційний центр. Ігор Терехов розкрив деталі проєкту (відео)

23.02.2024 11:51   -

“Форум взаємодії та розвитку Харкова” зібрав у прифронтовому місті керівництво муніципалітету, представників міжнародних організацій, донорів, фондів, міських громадських та волонтерських організацій, які з перших днів війни тут у місті. Допомагають Харкову подолати всі виклики складних часів війни. 

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Після кожного вибуху, після кожного прильоту – дуже багато руйнацій. Дуже багато того, чого потрібно зробити для того, щоб люди у Харкові жили в більш менш нормальних умовах. І я вдячний всім вам, які сьогодні підтримують Харків. Я вдячний всім Вам, як підтримують харків’ян і Україну.

А Харкову дісталося дуже сильно. Тисячі будинків зазнали пошкоджень через російські обстріли. 150 тисяч містян залишилися без даху над головою. Понівечені соціальна і критична інфраструктури. Та всі ці 2 роки місто живе, відбудовує, ремонтує. Створює безпечні умови для освіти дітей, запроваджує нові підходи, аби забезпечити життєдіяльність за будь-яких умов. І працює над проектами з післявоєнної відбудови міста. Левова частка – разом з міжнародними партнерами. Більш того, цьогоріч, повідомив мер Харкова, у місті планують реалізувати ще один вкрай важливий проект – мова про Ситуаційний центр.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми сьогодні працюємо з ІТ-кластером і з USAID щодо виділення коштів. Для нас дуже важливий цей проект, бо цей проект буде глобальним на весь Харків. І буде зовсім по іншому вибудована система повітряних тривог, для нас це дуже важливо. Система відеоспостереження, система оповіщення, система реагування на різні виклики. І для цього був створений цей департамент. Я задоволений його роботою. Ми швидко продвігаємось по всім напрямкам, які я окреслив тільки що. Тому ставимо собі за мету, щоб у нас такий Ситуаційний центр до літа з’явився і працюємо над цим разом з нашими партнерами. Що стосуються повітряних тривог, тут ми розробляємо програмне забезпечення з ІТ-кластерами. Я вдячний їм за це. І це більш тривалий процес. Але ми будемо швидко продвигатися, бо я чудово розумію, що для харків’ян це дуже важливо. Щоб бізнес відкривався, щоб ТЦ працювали зовсім по-іншому, щоб той же “Макдональдс” прийшов – це теж така вимога яка є.

Та окрім нового , каже Ігор Терехов, у місті шукають шляхи для покращення діяльності і сфери бізнесу. Від якої залежать як стабільна економічна ситуація в Харкові, так і фінансова потужність мегаполіса.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У нас готовий індустріальний парк, у нас виділена земельна ділянка. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб розвивався бізнес. Крім цього я хочу сказати, крім індустріальних парків ми ставимо питання щодо пільгового режиму оподаткування на території міста Харкова і пільгового режиму оподаткування на деяких час після війни. Для нашого бізнесу це дуже важливо. Нам потрібно залучати, залучати бізнес, повертати бізнес. Залучати новітні технології. Тому ми будемо у цьому напрямку працювати разом з Урядом, і народними депутатами і всіма. Для нас це вкрай важливе питання. Крім цього хочу вам сказати, що стосується індустріальних парків, дійсно, я зацікавлений в тому дуже, щоб приходили в індустріальні парки підприємства, розвивалися , ставили свої виробництва . Для нас це дуже важливий момент.

Та все ж ключовим питанням для Харкова – залишаються сучасні системи протиповітряної оборони. Як тільки небо Харкова буде надійно захищене від російських ракет, ситуація у місті стабілізується як для життя, так і для роботи всіх сфер. Тому це зараз , кажуть у міській раді, в пріоритеті.

ОСТАННІ НОВИНИ