У Харкові відзначили 38-му річницю аварії на ЧАЕС (відео)

24.04.2024 09:16   -

63 дні. 41 виїзд. ЦІ цифри, каже Микола Ахмедов – ліквідатор аварії на чорнобильській атомній електростанції, яка сталась 26 квітня 1986 року, назавжди закарбувались в його серці кривавими спогадами. Що могли відчувати тоді юні хлопці, які не знали і не усвідомлювали масштаби і наслідки трагедії?

МИКОЛА АХМЕДОВ ЛІКВІДАТОР АВАРІЇ НА ЧАЕС
Найбільше – тривога, першіння в горлі щоденне і дуже важко вспоминати це…

Розповідати сьогодні про ті дні, кажуть ліквідатори, дуже боляче. Та й не хочеться. Бо те, що коїться наразі в Україні, хвилює їх більше.

ІГОР КІЧКО ЛІКВІДАТОР АВАРІЇ НА ЧАЕС
Зараз хлопці, наші бійці, роблять то, що ми робили в 86-му і 90-х. Також це дуже небезпечно. І ми розуміємо, що герої зараз більше це ті, що на фронті. Є проблеми, є там по здоров’ю. Але зараз ми так рахуємо, що головне – це все для перемоги. І ми дочекаємось перемоги обов’язково. А зараз є така гордість, що в нас дійсно є такі захисники, і ми зараз на жаль не можемо стати до лав , але ж ми з ними у мислях.

З нагоди річниці Чорнобильської трагедії, ліквідаторів Харкова було відзначено грамотами та подяками.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Перш за все, хочу привітати вас і щоро подякувати. Подякувати вам за те, що ви зробили 38 років тому. Подякувати за те, що ризикуючи своїм життям, ризикуючи своїм здоров’ям, ви рятували і Україну, і весь світ від радіації. Подякувати за те, що зібралися тут, що не зважаючи на всі примхи війни, ви в Харкові. Подякувати за те, що дуже багато з вас, а я спілкуюсь, звісно, з багатьма чорнобильцями, сьогодні виборюють нашу свободу, воюють. Вони захищають нас, захищають Україну, захищають наше славетне місто. Щирі слова подяки їм. І дуже хочу, щоб сьогодні це не повторювалось. Дуже хочу, щоб сьогодні не зважаючи на все, у вас був гарний настрій. Дуже вдячний кожному з вас.

Тоді ліквідатори не думали про власну безпеку, не усвідомлювали наслідки для свого здоров’я. Не думали вони і  про нагороди та відзнаки. Мужньо приборкували смертоносне лихо і зберегли життя мільйонів людей. Як виявилось згодом, ціною свого здоров’я, свого життя . Та попри все і сьогодні ліквідатори залишаються вірними країні, і ті, кому ще дозволило здоров’я, ні на мить не сумніваючись встали на захист України 24 лютого 2022-го.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

АНАТОЛІЙ ВІННИК ГОЛОВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ “СОЮЗ. ЧОРНОБИЛЬ. УКРАЇНА”
Ми пишаємось нашим містом-героєм Харковом. Ми пишаємось головою нашої міської ради Ігорем Тереховим, який постійно з нами, з чорнобильцями спілкується, допомагає, допомагає не тільки нам, чорнобильцям, а всім, всім, всім. І це для нас дуже важливо. Я хочу, Ігоре Олександровичу, вас завірити, що ми, як були, так і залишаємось високими патріотами.

Цього дня для ліквідаторів організували не звичайний захід. Увазі присутнім презентували виставу харківського драматичного театру, сюжетом для якої стали саме ті події, квітня 1986 року.

ОСТАННІ НОВИНИ