У Харкові відкрили спеціальне відділення для дітей, евакуйованих з небезпечних регіонів України. Чим допомагатимуть

04.05.2023 19:40   -

Війна прийшла у Харків не тільки зі снарядами та ракетами, вона прийшла і зі зруйнованими долями та розгубленими людьми. Щоб допомогти оговтатися тим, хто не може сам дати собі поради – у міському центрі соціально-психологічної реабілітації відкрили спеціальне відділення. Наразі в ньому мешкає з десяток дітей. Усі вони приїхали зі звільнених або тимчасово окупованих територій України. Крім того, малеча має різноманітні недуги – від психологічних проблем до хронічних захворювань.

ОЛЕКСАНДР МАЛЬКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ СЛУЖБ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тому виникла проблема перебування цих дітей. Тому що ці діти, в основному, були облаштовані до лікарень.

Батьки деяких тутешніх дітей не можуть належно виконувати свої обов’язки, інших – взагалі позбавили прав на піклування. Водночас, постійно перебувати в лікарні малеча не може.

ОЛЕКСАНДР МАЛЬКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ СЛУЖБ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Тобто, Харківська міська рада додатково вводить ще одну послугу для захисту прав дітей через оце відділення. Є діти, яких потрібно в основну групу центру передавати – це, в основному, якщо є процес позбавлення їхніх батьків батьківських прав. Інші – їх потрібно облаштовувати до інших сімейних форм виховання, якщо вони мають статус сироти або позбавлені батьківського піклування.

У центрі дітлахів забезпечують усім необхідним – тут вони навчаються, спілкуються, отримують психологічну та медичну допомогу.

НАТАЛІЯ ХОДБІХОДЖА МЕДИЧНА СЕСТРА КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДЛЯ ДІТЕЙ «ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ МІСТА ХАРКОВА»
Діток у нас завжди вистачає. Першу меддопомогу є чим надавати. Так працюємо потихенько з діточками. Якщо дитина сильно травмувалася – у нас є і шини, і бинти, ми первину допомогу надаємо, викликаємо «швидку» та веземо у травмпункт. І такі підозри хірургічні, операційні, то також викликаємо «швидку» й дитина їде до лікарні.

Поки що це перший та єдиний такий заклад у місті. Раніше в ньому перебували маленькі харків’яни. Однак із початком війни їх евакуювали до безпечних регіонів України. Тож тепер, із 1 травня, в центрі допомагають мешканцям інших населених пунктів.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ‘Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
А це діти, в яких ще немає статусу. У нас є дитина, стосовно якої ми вирішуємо, чи повернути її опікуну, чи все ж таки відібрати її в опікуна, бо там є деякі конфлікти. Тобто, тут час вирішувати в цього відділення. Наша служба буде приймати рішення і працювати на виконання цього рішення.

Спеціалісти пояснюють: як тільки дитина отримує в Харкові статус тимчасово переміщеної особи – на міські служби одразу покладається контроль за всією родиною.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ‘Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Тому що вони більш депресивні, більш розбалансовані. І іноді в них уже просто немає розуміння того, що вони повинні зробити конкретно для дитини, для дітей. І наше завдання їх спрямувати на ці дії, заспокоїти і зробити все, аби дитині не було погано в родині.

Найменшому мешканцю центру наразі всього сім. Але тут готові виховувати та допомагати дітям від 3 до 18 років. Усі спеціалісти працюють не перший рік і запевняють, що вже давно навчилися знаходити до кожного особливий підхід, вміють підтримати й заспокоїти.

АНАСТАСІЯ
Приехала с больницы, с Индустриального района. Я с Луганской области. Очень хорошие условия, все понравилось. Изначально переживала очень сильно, потому что новый коллектив, вот это вот все. Но очень хорошо приняли.

Мешканці центру діляться: отримують достатньо піклування, турботи, але й свободи. Вистачає особистого простору, часу на відпочинок. Живуть дружно й завжди готові прийти один одному на допомогу – кожен відчуває себе частиною великої родини.

ОСТАННІ НОВИНИ