У Харкові відбулось засідання Комітету ВР з питань екологічної політики

11.03.2023 18:25   -

Проблеми довкілля та шкода, нанесена повномасштабним вторгненням російських військ в Україну. Саме ця тема зібрала у Харкові представників Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Під час свого візиту парламентарі оглянули масштаби наслідків того, що накоїли окупанти, обстрілюючи спальні райони Харкова.

А після відвідування кількох серйозних локацій вже на засіданні учасники Комітету детально обговорили всі нагальні питання Харкова та регіону. Згідно інформації голови комітету Верховної ради з питань екологічної політики та природокористування, за рік війни лишень довкіллю Харківщини ворог завдав шкоди на більш ніж 300 мільярдів гривень.

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО ГОЛОВА КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ВРУ
Чесно кажучи, не таким чином ми хотіли показувати Харків, не таким показувати Харківщину. Не таким показати квітуче і розвинене місто. Ми хотіли показати ті зміни, які відбулись завдяки керівництва області та Харкова. Але все це було спотворено, на жаль. На жаль ми знаходимось у воюючій області, воюючій країні.

Згідно інформації облпрокуратури, за рік війни в області задокументовано більше 50 злочинів скоєних проти довкілля. Один з серйозних, пов’язаний з Харківським фізико-технічним інститутом, де базується наукова ядерна підкритична установка «Джерело нейронів» та сховище ядерних матеріалів.

ОЛЕКСАНДР ФІЛЬЧАКОВ ПРОКУРОР ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Постійні погрози з боку країни-агресора щодо ядерної зброї для Харкова, на жаль, стали не просто словами терористів. З початку військової агресії інститут піддавався масштабним обстрілам. І це не випадково. Так вищому керівництву росії достеменно відомо розташування в Харкові ядерного об’єкта. Про це свідчать неодноразові публікації в ЗМІ. Території Інституту неодноразово обстрілювали з різних видів озброєння. Зокрема осколко-фугасними снарядами та ствольною артилерією, РСЗВ: «Град», « Ураган» та «Смерч» та потужною артилерійською установкою «Піон» А найстрашніше, що на ядерний об’єкт скидалася авіаційна бомба Х-500. Тільки вдумайтеся, в разі пошкодження установки зона радіаційного ураження могла складати територію у радіусі 10 кілометрів від інституту та охоплювати 14 населених пунктів, де проживає 640 тисяч мирних мешканців.

Позиція як силовиків так і влади всіх рівнів така, щоб кожен, хто причетний до екоциду та воєнних злочинів на території України постав перед судом та поніс гідне покарання. Це стосується всіх злочинів. Щодо Харкова в цілому, то екології міста ворог завдав колосальної шкоди. Від викидів шкідливих речовин в атмосферу через пожежі до замінування територій та знищення природного фонду.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми втратили дуже багато зелених насаджень. Ми втратили більше 2000 дерев. Значна частина під час бойових дій в лісопарку, що закритий через замінування. Також зелені насадження були пошкоджені в міських парках та скверах, рекреаційних зонах – об’єктах природо-заповідного фонду. Після нашої перемоги ми плануємо реалізувати у Харкові такий потужний проект під назвою «Зелений каркас». Мета його поєднати всі паркові зони в одну мережу із зеленими коридорами, пішоходами та вело доріжками. Я впевнений, що разом ми знайдемо шляхи вирішення проблем і реалізуємо всі поставлені завдання та відремонтуємо міське екологічне середовище.

Мер уточнив, про ще один важливий напрямок у питанні поводження з відходами. В Дергачах місто будує потужний сміттєпереробний комплекс. Та через війну, підкреслив Ігор Терехов, Харків не зміг завершити цей стратегічний проект. Всі питання, що були озвучені на засіданні комітету будуть взяті до роботи, наголосили парламентарі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

А вже згодом підготують пропозиції щодо вирішення тих проблем, що спричинив ворог.Взагалі, акцентують у профільному комітеті Верховної Ради, Харків і область мають стати зразком зеленого відновлення серед усіх постраждалих міст і областей України

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО ГОЛОВА КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ВРУ
Будемо повертатися до відновлення нашої Харківщини на засадах європейського курсу. На засадах зеленого відновлення. З прийнятності цього курсу всіх харків’ян, щоб всі харків’яни відчули, що вони можуть тут не тільки проживати, а й можуть заводити сюди нові інвестиції. Ми маємо створити всі умови, щоб їх повернення відбулось якнайшвидше, бо без цього повернення – немає розвитку Харківської області. І дійсно нам би хотілось, щоб однією з складових , щоб для їх повернення було створення таких умов, щоб наші харків’яни переїжджали з міст Європи до Харкова. І вони пишалися тим, що вони харків’яни.

ОСТАННІ НОВИНИ: