У Харкові будівельників вітали з професійним святом (відео)

11.08.2023 20:58   -

Будівельники Харкова, а це й ветерани праці і ті, хто прийшов у галузь нещодавно, відзначають своє професійне свято. Урочиста церемонія нагородження, яскравий концерт харківських артистів підкреслили важливість дати. Вітаючи цих людей, Ігор Терехов підкреслив, що будівельників Харкова, поряд із захисниками, комунальниками і медиками сміливо можна назвати героями сьогодення. Варто лише згадати перші дні вторгнення і нескінченні ремонти будинків після.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Під час війни завдяки вам ми побудували в найкоротший термін фортефікаційні споруди. Ми захистили разом з нашими славетними бійцями Тероборони наше місто – герой, місто Харків. І це все завдяки вам. Я пишаюся вами! Я глибоко впевнений, що після нашої перемоги ми разом відбудуємо наше місто.

Відновлення Харкова триває. Постає з руїн Салтівка, загоюють рани будинки в інших мікрорайонах. Харків обов’язково відбудується, кажуть герої дня – ті, хто колись розбудовував мегаполіс.

Серед заслужених будівельників України Анатолій Кравчук. У 1971 році 21-річним юнаком прийшовши на будівельний майданчик, каже, зрозумів, що це справа його життя.

АНАТОЛІЙ КРАВЧУК В ПРОФЕСІЇ З 1971 РОКУ
Все життя пройшло в будівництві. Починав я на будівельному комбінаті, був такий гігант нашого будівництва житлового. Потім працював в різних будівельних організаціях. Остання робота моя була – будівництво метрополітену, чотири станції. При безпосередньої участі були збудовані – це станції Ботанічний сад, станція 23 Серпня, Олексіївська і Перемога. Я гордий тим, що приймав свою маленьку участь у будівництві.

У  1963 році прийшла в професію Тамара Канцедал. Почала кар’єру звичайним майстром, а закінчила заступником голови правління. Говорить, головне в професії, окрім знань, любов до архітектури, будівництва і навички спілкування з колегами і підлеглими. Знакові споруди Харкова будувались компанією, в якій працювала Тамара Степанівна.

ТАМАРА КАНЦЕДАЛ У СФЕРІ БУДІВНИЦТВА З 1963 РОКУ
Ми з вами знаходимось в ХАТОБІ. ХАТОБ – трест “Житлобуд-1”. Поруч філармонія – трест “Житлобуд-1”. Всі кінотеатри, театр Пушкіна, всі церкви в Харкові – на 90 процентів побудовані трестом “Житлобуд-1”. Те, що касається житлових будинків, це мікрорайони на Павловому Полі, селекціонні станції, їх дуже багато, і на Салтівці. А з ведучих ми побудували недавно на вулиці Сумській будинок, дуже красивий, ну його трошки підпортили – там було попадання, А таких будинків дуже багато в Харкові. І зараз ми займаємось, одна із ведучих фірм, яка займається востановлением Харькова.

Харківський академічний театр опери і балету – архітектурна пам’ятка ХХ сторіччя, став наймасштабнішим проектом і для Євгена Гріневича.

ЄВГЕН ГРІНЕВИЧ В СФЕРІ БУДІВНИЦТВА З 1966 РОКУ
Нєєє…Такого будівництва, как оперний театр, в моей памяти не было. А организация, в которой я работал, вела основные работы такие, как земляные работы, коммуникации, потом благоустройство.


Олексіївка, Салтівка, Рогань, Холодна Гора – у будівництві цих житлових масивів брав участь Євген Олександрович. Каже, болісно бачити, як окупанти знищують те, що будувалось з любов’ю, на довгі роки для щасливого життя,  серцем і душею вболіває за людей, які залишились без житла, розуміючи, як фахівець,  ціну відновлення.

ЄВГЕН ГРІНЕВИЧ В СФЕРІ БУДІВНИЦТВА З 1966 РОКУ
По ночам не сплю. Тому що вже сьогодні, а те даже которые частично разбиты – восстановление их требует очень много усилий.

Попереду, справді, багато роботи з відбудови, каже Ігор Терехов, але є плани і щодо втілення нових проектів.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Так буде дуже багато роботи, але ми все це зробимо. Зробимо заради нашого славетного міста, міста Харкова.

ОСТАННІ НОВИНИ