У Харкові застосовують новий метод поводження з безхатніми собаками та котами

26.12.2012 19:03   -
Автор:

Стерилізувати, а потім знову відпускати собак на волю. Цей метод поводження з тваринами в Харкові використовували два роки тому. Однак за даними органів Держнагляду він не є ефективним.

Юлія Шаповалова  директор КП "Центр поводження з тваринами"

-Уже через год, полтора стало заметно, что на улицах наблюдается сильный всплеск поголовья собак. Увеличилась стайность, выросло количество покусов, которые собаки причиняли людям.

Та не просто зросла кількість покусів. У лютому дві тисячі десятого року в Харкові від нападу стаї безхатніх собак загинула літня жінка, причому половина з цієї стаї, була стерилізована, а це і призвело до такої поведінки тварин, кажуть фахівці. І додають, в усьому світі науковими дослідами доведено, після стерилізації собаки можуть ставати особливо агресивними. Також Юлія Шаповалова говорить, повернення собаки на вулицю, навіть стерилізованої, є порушенням закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", та не рекомендовано для країн з європейською культурою утримання домашніх тварин. Кількість нападів безпритульних собак на людей у Харкові вдалося знизити завдяки новому методу.

Юлія Шаповалова  директор КП "Центр поводження з тваринами"

-С середины 2010 метод ОСВ был заменен на метод безвозвратного отлова и размещение в приюте животных.

В результаті  загальна кількість укусів безхатніми собаками скоротилася майже на десять відсотків. Новий метод — гуманний та ефективний, адже після відлову всі собаки отримують у центрі необхідну допомогу. Хворих лікують і вони швидко знаходять нових господарів. Щодо тих, які не піддаються лікуванню, або надто агресивних, їх піддають евтаназії, яку застосовують в багатьох європейських країнах виключно для того, щоб припинити страждання тварин.

Олександра Суфіянова, Олег Синицький, Харьковские Известия.