У Харкові відкрили меморіальну дошку Людмилі Гурченко

14.11.2012 18:05   -
Автор:

Людина легенда та людина з великої літери. Цьогоріч виповнився рік з дня смерті Людмили Гурченко. Народилась вона у Харкові. Своє дитинство Люся провела у нинішній школі номер шість. Її клас знаходився на першому поверсі.

Євгенія Кутнова кореспондент

-Ось на цьому місці колись стояла парта Людмили Гурченко. Її улюбленим предметом була література, як українська, так і російська. А ось з цього вікна вона постійно спостерігала за театром Шевченка.

Тут навіть стіни про неї нагадують,- каже директор школи. У дві тисячі десятому році вона востаннє відвідала рідний навчальний заклад.

Леся Зуб директор Харківської гімназії № 6

-Вона була такою настільки земною, простою, що з нею хотілося спілкуватися про прості земні речі. Вона йшла за ті сходи, вона їх отак гладила, чуть не обнімала, оті стіни, настільки їй це здавалось таким зворушливим, рідним.

Після навчання Людмила Гурченко поїхала з першої столиці підкорювати Москву. І їй це вдалось. Знаменитою її зробила пісня про п"ять хвилин.

І далі роль за роллю, хіт за хітом. Вона стала народною артисткою СРСР, грала у театрі, кіно, працювала кінорежисером. Сьогодні у Харкові легендарній жінці відкрили меморіальну дошку, у рідній школі.

Чоловік акторки Сергій Сенін, з якими вона прожила останні роки, відкриття меморіальної дошки сприйняв із радістю. Про те, що Людмилі збираються встановити пам"ятник теж знає.

Сергій Сенін чоловік Людмили Гурченко

-Я считаю, что это дело Харькова. Это уже не от меня, тем более от Люси не зависит. Как Харьков решит.

Пам"ятник планують встановити біля меморіальної дошки, у цьому ж дворі школи. Сьогодні ж друзі згадують час останнього візиту актриси до Харкова.  

Михайло Пилипчук голова Ради почесних громадян Харкова

-Вышли на площадь, она подняла руки и начала кружится и говорить- это моя площадь, самая большая в Европе. Я ей говорю, осторожно, Людмила Маркована, каблуки высокие,а она- Миша я летаю.

У дві тисячі десятому Гурченко у Харкові відзняла кліп про любов до рідного міста.

Євгенія Кутнова, Ігор Луханін.Харьковские Известия