У Харкові розпочала свою роботу перша в Україні комунальна санепідлабораторія

17.01.2013 17:19   -
Автор:

Анжела Сушко кореспондент

-Після реорганізації санітарно-епідеміологічної служби, ліквідації районних СЕС разом з їх лабораторіями, у місті створено підприємство "Санепідсервіс". Саме тут, запевняють фахівці, проводиться цілий комплекс лабораторних досліджень.

У Надії Тюленєвої, біолога лабораторії гігієни харчування, сьогоднішній день розпочався з солодЕнького. Вона досліджує цукерки. Виробнику знадобився санітарно-гігієнічний висновок фахівців щодо якості його продукції.
 
Надія Тюленєва біолог КП "Санепідсервіс"

-Мы в них определяли содержание сахара, влаги, микотоксинов, пестицидов, солей тяжёлых металлов. Они соответствовали норме по этим показателям.

У бактеріологічній лабораторії тим часом – другий вид аналізу. Надійшла завка на визначення наявності кишкових інфекцій.

Надія Попова лаборант-бактеріолог КП "Санепідсервіс"

-Я сейчас делаю посевы на среду питательную, которая называется "эндо". Анализы непосредственно от людей, это не продукты.

У комунальній санепідлабораторії, згідно акредитації, проводять загалом близько п'ятиста різних видів досліджень в тому числі і такі рідкісні, як вимірювання електро-магнітних випромінювань і визначення наявності пестицидів у продуктах харчування.

Оксана Брусенцева біолог КП "Санепідсервіс"

-Атомный спектрофотометр тяжёлые металлы на нём делаются и вот хромотографы -это пистициды и хлорорганика различная.

За два тижні роботи, а почала діяти лабораторія з початку цього року, на проведення досліджень було укладено вже майже 200 угод з організаціями міста та звичайними харків'янами. Які також можуть замовити експертизу і отримати відповідний висновк для подальшого звернення до будь-якого контролюючого органу. Щоправда послуги не безкоштовні. За аналізи доведеться сплати у різних випадках від ста до кількох сотен гривень.

Кристина Кривонос директор КП "Санепідсервіс"

-Заявление принять мы можем и исследовать пробу продукции мы можем. Функция нашего предприятия – это только проведение лабораторных исследований и выдача объективного результата. Тарифы установлены Кабинетом министров. Это стоимость исследований достаточно низкая, можно сказать, даже заниженная на сегодняшний день.

Надалі, каже директор підприємства, перелік послуг мають намір ще розширити. Планують зайнятися проведенням токсикологічних аналізів полімерних матеріалів та дослідженнями паразитів та вірусів.
 
Анжела Сушко, Ярослав Кононенко, харьковские Известия.