У Харкові обговорили питання йододефіциту

21.11.2012 18:37   -
Автор:

На день людина потребує двісті п"ятдесят мікрограмів йоду. Але зачасту отримує лише сорок-шістдесят, констатують медики. Звідси і виникає йодний дефіцит. Наслідки від цього серйозні.

Марина Маменко завідувач кафедри педіатрії післядипломної освіти Луганського медуніверситету

-В следствие нехватки гормонов щитовидной железы возникает целый ряд проблем в детском возрасте это отставание в росте, в физическом развитии, в интеллектуальном развитии, для матери – это невозможность выносить гормальную физиологическую беременность .

У Харкові зареєстровано близько вісімдесяти п"яти тисяч людей з ендокринними недугами у дорослих, з них понад двадцять п"ять тисяч чоловік – із захворюваннями щитовидної залози.

Володимир Паньків завідувач відділу профілактики ендокринних захворювань Українського  науково-практичного центру ендокринної хірургії Мінохорони здоров'я України

-Мы вместе с Российской федерацией остались двумя странам и в Европе, которые не приняли на государственном уровне программы с ликвидации йодного дефицита.

Тому у Харкові зібралися фахівці з різних областей України аби обговорити ці проблеми.

Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я

-Она как раз предназначена, чтоб мы приложили все силы, для того, чтобы определить новейшие технологии в диагностике, что есть на сегодняшний день, какие новые диагностики заболеваний щитовидной железы, какие есть нынче подходы к лечению этой патологии.

Наразі спеціалісти-ендокринологи орієнтуються на американський та європейський досвід. Тамтешні фахівці зробили великий крок уперед у лікуванні раку щитовидної залози.

Сергій Черенько заступник директора Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії (Київ)

-Мы внедрили совершенно новые современные подходы к операциям, бескровная операция, операция под наркозорм, операция с выделением всех жизненноважных структур, то есть риск повреждения снижен в 5-10 раз по сравнению с прошлыми десятилетиями.

Та в першу чергу головне це профілактика – вживання звичайної йодованої солі, та продуктів з вмістом цьогоо мікроелементу.

Анастасія Полякова, Євген Шинкаренко, Харьковские Известия