У Харкові модернізують каналізацію

25.12.2012 22:58   -
Автор:

Спочатку механічна, після біологічна. На Диканівських спорудах — два етапи очитски води. Через це обладнання проходить близько півтисячі кубів нечистот на день. Та основна очистка ось в цих басейнах. Тут бактерії поглинають весь бруд. Після — хлорування і чиста вода відправляється до річки. Нарікань на якість води немає. Та з часом техніка морально та технічно застаріває. Тож виникла необхідність модернізації. Розпочали її ще у дві тисячі восьмому. В першу чергу зміни торкнулися мулової насосної станції. Тепер на черзі — головна.

Анастасія Полякова кореспондент

-Висота дванадцятиповерхівки. 38 метрів — саме на такій глибині розташована Головна насосна станція Диканівських очисних споруд. Це найглибше місце у Харкові. Наразі розпочато її модернізацію. П"ять насосів з дев"яти будуть замінені на нові до вересня наступного року.

Окрім цього загалом по місту модернізують ще шістдесят п"ять насосів. Все обладнання придбали за рахунок кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

-В этом году оборудование поступило, растаможено,  сейчас оно монтируется. Практически каждый месяц эксперты приезжают и контролируют процесс проведения работ.

Вартість проекту — понад п"ять мільйонів гривень. Нові насоси мають чимало переваг — понад двадцять відсотків економії електрики на рік та великий зиск для екології річок.

Іван Корінько генеральний директор КП «Харківводоканал»

-Они очень сильно электричество экономят, то есть в два-три раза меньше надо электрики, для перекачки, это первое, а второе — самое главное, что эти насосные агрегаты могут работать в затопленном состоянии.

Тобто Харків навіть в умовах надзвичайних ситуацій буде з водою. Ще одна новація наступного року — єдина диспетчерська служба. Яка слідкуватиме за роботою усіх насосних станцій міста. Поки подібні центри управління є на кожній з двадцяти чотирьох станцій. В ньому працює дві людини. Та в централізованій службі буде задіяно п"ять диспетчерів і майже все буде автоматизовано. Це зекономить кошти підприємства для подальшої модернізації. 

Анастасія Полякова, Ярослав Кононенко, Харьковские известия