У Харькова перенимают опыт работы в сфере инклюзии

26.09.2019 16:34   -
Автор:
У Харкова переймають досвід роботи в сфері інклюзії. За підтримки Програми ООН з відновлення і розвитку миру до міста приїхали делегації з Донецької та Луганської областей. Вони відвідали дитячий хоспіс, громадську організацію для людей з порушеннями зору і центр раннього втручання. У останньому гостям розповіли, що цю послугу можуть отримати сім'ї, в яких є діти до 4-х років з труднощами у розвитку.
 
Ганна Кукуруза виконавчий директор БФ "Інститут раннього втручання", співробітник Інституту охорони здоров'я дітей та підлітків  
 
Мы работаем с теми трудностями, которые есть у семьи в их реальной, повседневной жизни.И более того работаем в тех местах, где эти трудности возникают. Например, если есть проблемы с кормлением – работаем дома, с коммуникацией – на детской площадке, куда родители и специалисты идут вместе. Но при этом совершенно чёткая технология. 
 
Директор інституту зазначила, що Харків став першим містом в Україні, де почали розвивати цю послугу ще у 2000-му році. За підтримки міської ради реалізували низку соціальних проектів, а через десять років впровадили їх на базі двох поліклінік. А вже у 2016-2017 роках харківські спеціалісти спілкувалися з фахівцями з Донецької та Луганської областей і підготували там команди для надання послуги раннього втручання. 
 
Інна Сердюкова  заступник директора Департаменту соцзахисту населення Луганської ОДА
 
Сподіваємося отримати безцінний досвід харків'ян, тому що вони провайдери цієї послуги. Раді отримати великий досвід Харківської міської ради у питаннях взаємодії влади і громадськості, підтримки соціальних проектів. Сподіваємося, повеземо додому, будемо впроваджувати. На замітку взяли соціальне підприємництво людей з проблемами зору. Розповімо у себе вдома, що можна не тільки клеїти канцелярські папки, а й, використовуючи 3D-принтер, створювати літературу, щоб продавати і поширювати книги, якщо це буде мати якийсь прибуток. І об'ємні книжки і написані шрифтом Брайля. 
 
Директор Директорату захисту прав осіб з інвалідністю Міністерства соціальної політики України Алла Онупрієнко каже, що у соціальній сфері Харків – один з лідерів в країні. У місті дуже багато зроблено в контексті інклюзії – доступність інфраструктури, сфери освіти, робота спеціалізованих соціальних установ. Крім того, добре розвинена співпраця влади з громадськими об'єднаннями. 
 
Алла Онупрієнко  директор Директорату захисту прав осіб з інвалідністю Міністерства соціальної політики України 
 
Це пріоритетний напрямок роботи міністерства – соціальний захист людей з інвалідністю. У 2020-му році продовжиться робота в цьому напрямку. Бюджетні програми будуть спрямовані більше на принцип адресності, коли "гроші ходять за людиною". Також конкретні програми будуть реалізовані у контексті принципів інклюзії.