У Харківському зоопарку відзначили День народження лева та готуються до Міжнародного дня кролика

25.09.2020 13:30   -
Автор:
Що спільного між гойдалкою, короною і білим ведмедем? Незвичайне поєднання, кажуть в Харківському зоопарку, чи не так? Але все це об’єднує День народження вихованця зоосаду, короля звірів, лева Річарда. Йому виповнилося 9 років. З нагоди іменин для нього — королівське частування. Подарунком для красеня стала велика корона, до країв наповнена м’ясом, і м’яка іграшка у вигляді ведмедя.  
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку
 
Тільки-но, потрапивши у вольєр, Річард стрімголов кинувся до подарунка. Ведмедя спочатку сприйняв як суперника, скинув з гойдалки і дещо пошарпав. Але коли зрозумів, що ведмідь загрози не становить, приніс назад до головного царського подарунка – корони. Про те, що всередині чекає смачне частування, лев зрозумів за лічені секунди. Одним змахом лапи скинув корону, розкривши секрет її наповнення – м’яса конини. Вдосталь наївшись, іменинник вирішив запросити до святкового столу свою супутницю – левицю Кіру. 
 
Поки задоволений подарунком Річард ходив по вольєру, оглядаючи свої володіння, додає Жанна Сивуха, Кіра зайняла місце на гойдалці і прийнялася за м'ясо. До ведмедя ж та поставилася без особливого інтересу. Можливо, тому, припускають кіпери зоопарку, що леви звикли до розмаїття елементів збагачення середовища. Тут і бочки, і коробки. Гілки, листя, солома — все служить для гри, і це цікаво розсипати. Колоди, старе взуття, все, що має запах, не властивий вольєру лева, його приваблює.
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку
 
Після трапези і лев, і левиця лягли відпочивати, час від часу томно ричали, неначе дякували за привітання. І якщо зазвичай Кіра у цій парі – лідер. Вона вередлива, неспокійна, може образити Річарда, забрати його м'ясо, сьогодні справжнім королем був Річард. Величним і красивим! 
 
А от вже у суботу у Харківському зоопарку планують відзначити чергове свято. Свято пухнастих та мімімішних. Саме в четверту суботу вересня світ відзначає Міжнародний День Кролика. Цей день був визначений благодійними зоозахисними організаціями для того, щоб звернути увагу світу на проблеми, пов'язані з цими тваринами. 
 
Єлизавета Ткачова співробітник Харківського зоопарку
 
Цих милих тваринок у величезних кількостях людство використовує в різних сферах діяльності: в якості сировини для харчової і текстильної промисловості; в наукових дослідженнях та діагностичних лабораторіях. Тому, звичайно ж зоозахисники прагнуть зупинити жорстоке ставлення до цих тварин та закликають до більш гуманного відношення до домашніх кроликів. На даний час в світі налічується близько 200 порід цих тваринок. 
 
Кролики — соціальні і товариські, а також віддані супутники, додає Єлизавета Ткачова, які жадають любові і активності. Пухнастики дуже схильні до стресів, люблять переживати буквально, як люди, тому відноситися до домашнього улюбленця слід дбайливо, кажуть в міському зоосаді.
 
Єлизавета Ткачова співробітник Харківського зоопарку 
 
Завдяки своїй дружелюбності вони мають багато шанувальників, однак чимало цих звірків повертаються до притулків, оскільки, люди, малознайомі з життям кроликів, виявляються не готові до співіснування з ними. Тому саме в цей день зоозахисники звертаються з проханням гуманного поводження з кроликами та закликають до скорочення використання цих милих, ласкавих тварин заради хутра і м'яса.