У Харківському ботанічному саду розквітла колекція лілій

23.06.2020 15:06   -
Автор:
Не встигли порадувати своєю красою троянди у Харківському ботанічному саду, як розквітли вони. Своїх шанувальників ця квітка знайшла ще багато століть тому.  Вважається, що свою назву вона отримала від давньогальського слова "лі-лі" , що в перекладі означає білий-білий. У багатьох народів ця квітка асоціюється з символом чистоти, легкості та витонченості. А от історичні згадки про неї зустрічаються аж з 1700 року до нашої ери.  Зображення цієї рослини на фресках і вазах були популярні в Стародавній Греції, в Єгипті і Римі.  У Персії ці квіти прикрашали газони та царські двори. І все це про них — про лілії. 
 
Наталя Альохіна провідний інженер відділу квітникарства Харківського ботанічного саду
 
В коллекции ботанического сада насчитывается более 20 видов и около 300 сортов. У лилии своя классификация. Их 9 групп. 8 из них — это формы гибридов и сорта, 9 группа — это виды и их разновидности. Первая группа — это группа азиатских гибридов. Сюда входит самая распространённая группа. Она не прихотливая, прекрасно размножается. Околоцветник у них простой, махровый, полумахровый. Цветовая гамма начинается от белой до тёмно-пурпурной окраски. 
 
Існує багато легенд і переказів, в яких згадуються ці квіти.  Найбільше згадок зустрічається саме про білі лілії.
Так, згідно з давньогрецьким переказом ці квіти з'явилися з крапель молока Гери — дружини бога Зевса. Треба сказати, що за красу лілію цінували протягом усієї своєї історії.  Їй приписували найрізноманітніші символічні значення і в залежності від традицій тлумачили як Божество, чистоту, велич, очищення та символ родючості.
 
Наталя Альохіна провідний інженер відділу квітникарства Харківського ботанічного саду
 
Есть очень много белых сортов лилий и смотрящие вверх и в сторону. И во всех группах 8 присутствует белый цвет лилии. Поэтому, да, она интересная, но есть и наиболее яркие и интересные, яркая окраска у них, приятно на них посмотреть. Но самое главное, что у них есть запах, что людям очень нравится. Размножение лилий — замечательное. Коэффициент размножения большой. Размножаются как чешуями, луковицами, луковичками-детками, т.е. здесь проблем нет абсолютно. Это растение неприхотливое. Можно выращивать в полутени, можно на солнце. 
 
В різні часи красу лілію вважали як янгольською так і диявольською. Наприклад, за часів інквізиції її називали квіткою ганьби.  Її зображенням таврували всіх грішниць і злочинців. Але зараз не про це. Хочемо сказати, що за своєю популярністю лілії поступаються лише трояндам, міцно займаючі свою нішу і як кімнатна квітка, і як неповторна прикраса для будь-якого саду.